eesti keele ja kultuuri laager 2016 i laagri päevik

ESIMENE PÄEV (18.07)

Esimest korda kohtusime kõik omavahel Tallinna lennujaamas. Olles kohvrid peale pakkinud, asusime bussiga Venevere poole teele. Kohale jõudnud, saime teada, kellega me järgnevad kümme päeva oma kämpingut jagame. Ning siis anti juba esimest korda Venevere ülihead toitu. Omavahel tutvumiseks mängisime nimemänge, et üksteise nimesid teada saada. Kuigi, sellest veel väga kasu ei olnud. Aga natukene ikka :D Siis oli vaba aeg: mängiti kaarte, maffiat ja saadi omavahel tuttavaks.

TEINE PÄEV (19.07)

Päev algas Venevere köögi suurepärase hommikupudruga ning jätkus jällegi nimemängudega. Ning mängiti senikaua, kuni kõigil said üksteise nimed selgeks. Kõigi kolmekümne :D Siis tutvustati laagri eesmärke ja reegleid. Ning peamine reegel selles laagris: siin peab olema lõbus ja sa pead selle ise lõbusaks tegema! Siis said mõned osalised esimest korda elus proovida frikadellisuppi ning siis mindi ujuma ja paadiga sõitma. Järgmisena jagati meid gruppidesse, kus pidime oma grupivaimu panema proovile erinevates teambuildingu ülesannetes. Õhtu oli tore: õhtugrupp oli korraldanud pidžaamapeo, kuhu kõik said tulla oma mugavaimates riietes ning oma tekkide vahel vaipadel lebotada. Mängisime silmapilgutamist, pikka nina, telefoni jne - nalja sai palju. Õhtu lõpuks saime grillvorste grillida. Ilmselgelt selles laagris nälga ei jää, sest süüa antakse viis korda päevas :D Ja see söök on imehea Sellega oli õhtu ametlik osa lõppenud, kuigi tegelikult jäid kõik mängima, lõbutsema ja õhtut nautima. Headesti keelelaagri III vahetus on alanud suurepäraselt ja koos rohke naeruga.

-Emily (14, Iirimaa) ja Kirke (16, Eesti)


KOLMAS PÄEV (20.07)


Kolmapäev oli väga äge. Hommikul toimus eesti keele kiirõpe. Meid jagati 5-liikmelistesse gruppidesse ning õppisime-kordasime erinevaid asju, nagu enesetutvustus, viisakusväljendid, tegusõnade pööramine ja lugemine. Oli tore uusi asju õppida ja vanu meelde tuletada. Siis sõime lõunasööki – vana head ühepajatoitu – ja peale seda oli vaba aeg, kus käidi näiteks ujumas, kanuutamas, ja võrkpalli mängimas.  
Peale vaba aega tegime BAZINGA! Energizerit,  mis muutis meid kõiki rõõmsamaks ja aktiivsemaks, ja moodustasime 6-liikmelised grupid, millega mindi eri töötubasid avastama. Töötoad olid erinevad: leidus nii näiteks meedia, kultuuri, eesti keele, etenduse kui ka õhtutegevuse töötubasid. Need olid huvitavad ja toredad ning parajalt rasked :D. Siis oli oode ja vaba aeg. Vabal ajal sai käia näiteks paadiga sõitmas või niisama puhkamas ja laagrilistega rääkimas. Kell 17:30 oli reflection-grupp, kus rääkisime oma päevast ja liikusime siis sööma. Õhtupooles käisid mõned loomakostüümidega naabreid tervitamas. Kella üheksast oli etendusegrupipoolne näidend „Ega muna kana ei õpeta“, mis oli väga humoorikas ja loov, ning läbisime laagriliste korraldatud maastikumänge. Kava lõppedes jäid paljus sisse mängima klassikalisi laagrimänge, nagu silmapilgutamist, maffiat, unot, jengat ja tegime erinevaid asju, nagu püüdsime ööliblikaid. Päev oli supertore aga ka väga väsitav.  


NELJAS PÄEV (21.07)


Hommik algas tavaliselt, käisime söömas ja siis töötubades. Peale töötubasid jälle sõime ja siis sõitsime bussiga rappa. Seal räägiti meile raba kohta ja me saime süüa hästi palju mustikaid. Kui rabas sai tiir tehtud, käisid osad südamekujulises järves ujumas ja siis sõime seal oodet. Peale seda sõitsime bussiga poodi ja sealt ostsime väga palju nänni. Tagasi tulles olid päevakokkuvõtte grupid ja siis läksime sööma. Õhtul oli Eesti pidu ja sellega koos ka mängud. Esimeseks mänguks oli Eestis tuntud multikate ja laste filmide seletamine ja arvamine. Seal sai nalja, kui oli vaja seletada teletupsusid. Edasi liikusime välja, kus oli palju sääski ja kärbseid. Seal tuli kahel meeskonna liikmel joosta raja lõppu, kuulata seal ühte Eesti Eurovisiooni lugu ja seejärel joosta tagasi algusesse, laulda see oma meeskonna kolmandale liikmele ja see siis ära arvata. Kui ametlik osa oli läbi, läksid osad magama ja osad jäid veel mängima. 


VIIES PÄEV (22.07)

Täna juhtus palju huvitavat. Sille kukutas oma telefoni järve, ja Renee ja Thomas proovisid seda muda seest üles leida, kuid edutult. Eesti keele- ja kultuurilaagrite III Olümpiamängudes osales 7 tiimi. Tiimide nimed on Eestiland, HeadEst, Lõbutüdrukud, Midaagia, VEIN, Energy Power ja Kumbashu. Täna sooritasime Olümpiamängude alasid Sõbra Sein, Liigu Kaasa, Triibuhüpe ja Käbest(käbide transport). Ülejäänud alad sooritame pühapäeval. Õhtupoole abiellusid Kirke ja Desiree etenduses ´´Kuidas Hunt ja Rebane pulmas käisid``. Hallelujah! Tänaõhtusel Maailma peol saime kuulda iga inimese lugu ja maitsta erinevaid toite pea iga laagrilise kodumaalt. 11 paiku saime sauna minna ja sealt otse järve hüpata. Saunas oli laulupidu. 
-Renee, Eesti, Alex, USA


KUUES, SEITSMES JA KAHEKSAS PÄEV (23, 24, 25.07)

Viljandis tutvusime erinevate vaatamisväärsustega. Meie lemmikuteks tegevusteks seal oli kiiking ja maasikate ning pitsa söömine. Käisime ka suurel kiigel.

Külastuspäeval nägime palju erinevaid rahvuseid. Oli väga tore näha taas oma peresid. Meil käidi külas mitmest nurgast. Meile toodi palju kodukorjatud marju. Õhtul käisime soojas saunas, peale mida oli uskumatult mõnus vette hüpata.

Järgmisel päeval läksime Tallinna, kus alustasime päeva Mektory keskuse külastamisega. Leidsime, et virtuaalreaalsus on väga lahe. Sealt läksime edasi Vabaõhumuuseumisse. Vabaõhumuuseumis sõitsime teedel hobuvankriga ja õppisime eestlaste talude ja kommete kohta. Järgnes maastikumäng Vanalinnas, mis oli väga lõbus. Tallinnas oleku lõpetasime Ülemistes poodlemisega. Hilja õhtul peale Veneverre saabumist mängisime uute tuginoortega mänge.  

Cerlyn (Eesti) ja Mariatu (Norra)