eesti keele ja kultuuri laager 2016 i laagri päevik

ESIMENE JA TEINE PÄEV (3. ja 4.08)

Laager algas nagu iga kord ühe väga huvitava bussisõiduga Tallinna lennujaamast laagrisse, kus saab uute inimestega tervest maailmast tuttavaks ja ka vanu sõpru jälle näha. Kui laagrisse jõudsime, saime üksteisega tuttavaks ja õppisime rohkem üksteise huvide ja kultuuride kohta. Ja siis me läksime ujuma. Mängisime mänge nimede mäletamiseks. Ja siis me läksime ujuma. Pärast head õhtusööki me installeerisime ennast tubadesse ja siis me läksime ujuma… Muidugi kell 2 hommikul mitte keegi ei olnud üleval, ujumas, ei lärmanud või ei jooksnud ringi ja me magasime nagu inglid.

Pärast poolt tundi magamist tulime täis energiaga hommikusöögile. Mul kukkusid kaks taldrikut ja söök oli kaks korda katki. Kokatädi ütles 500 eurot!! Pärast hommikusööki meid jaotati gruppidesse. Gruppides tegime erinevaid tegevusi. Igal workshopil oli vaja teamworki, seega oli see hea kogemus. Pärast lõunat me puhkasime, mõned ujusid, mõned mängisid võrkpalli ja ujusid, kuna pallile meeldib ka ujuda või mängisid lauamänge. Õhtul pidime valmistuma peo jaoks. Peo teema oli mereteema. Me mängisime erinevaid mänge ning meil pidid olema mere teemalised riided. Pärast pidu paljud veel mängisid lauamänge või lihtsalt jalutasid.

KOLMAS PÄEV (5.08)

NELJAS JA VIIES PÄEV (6. JA 7.08)

Laupäev, 6. august oli neljanda päevana vaheldust pakkuv, kuna laagrilised olid sunnitud veidi vastumeelselt oma kohvritega tubadest välja kolima, et teine üritus end sisse seada saaks. Vastutasuks lubati meile järgmiseks päevaks laitmatult puhast tuba. Kell kümme suundusime juba Tartu poole.

Meie töötoad toimusid Tartu tänavatel. Näitlejad harjutasid komöödiat Kaubamaja ees, laskmata end häirida kohalikust joodikust, kes ka teatrisse oma rolli nõudis. Meediagrupp käis kohalikke elanikke küsitlemas. Ekskursioon gruppidena toimus Pokemon GO abil, kus laagrilised lausa joostes pokemone mööda tänavaid taga ajasid. Teaduskeskus AHHAA-le järgnevalt pakuti meile õhtusööki Tartu kesklinna restoranis Big Ben, kus nii mõnigi juurdles ühise küsimuse üle: mis otstarbel on WC-s kraanikaussidel kaks kraani, kuum ühel pool valamut ja külm teisel pool, kui neid ei saa omavahel isegi segada?

Peale söömist otsisime taga bussi, mis pidi meid viima Elva Tervisespordikeskusesse. Enne kohalejõudmist oldi tänu tihedale männimetsale ja surnuaiale kindel, et oleme eksinud. Hiiglaslikus laagripaigas jätkas õhtu sama programmiga edasi.

Pühapäeva hommikul olid kõik kasvõi mõne grammi võrra erksamad, kuna ärkama pidi tund aega hiljem. Vaatamata sellele päästvale unetunnile, üritati siiski taastada bussiga kodusesse hubasesse Veneverre sõites eelnevate päevade puudulikke unetunde. Järgnev päev oli kosutavalt vaba, kaasas endaga külalistena nii sugulased, sõbrad kui ka vanemad.

Kuna plaanis oli saunaõhtu, siis olid laagrilised üsnagi õhevil. Mis sest, et saunas olevate inimeste piiriks oli kaheksa, tundus, et leilitajad olid saunalavale surutuna nagu silgud pütis. Mõnusa hõngu saamiseks visati kuumadele kividele kalja (1,2 ‰). Kali on jook, mis on saanud neljanda vahetuse hitiks. Kahjuks lavalt viisijuppi ei kõlanud või oli see liiga vaikselt, kuid järve keskel selge hämara taeva all võis märgata ulpivat parve, kust kostus meeleolu loovat suupillimuusikat. Vahetult enne keskööd võis näha põnevat vaatepilti, kus üks juhendajatest end vastu klaasi surus, öeldes, et meie kui laagrinoored oleme laagrijuhid ära väsitanud.

KUUES PÄEV (8.08)

Tere jälle!

6. päeval algas meil pärast hommikusööki grupitöö. Pärast seda oli meil natuke vaba aega. Kell 3 läksime rappa tutvuma Eesti imelise loodusega. Tallusime rabas ja möllasime mudas ning käisime ujumas musta värvi vees. Tutvusime ka loomade koljudega.

Kell 6 sõitsime tagasi laagrisse ja tegime grupitöö lõpuni.  Õhtul kell 9 hakkas meil Eesti pidu. Mängisime kolme erinevat mängu: käbide edasi andmist lusikatega, mis olid suus, ketikulli ja ajalehel tantsimist.