Sound out the F Word Saksamaa15

Rahvusvaheline noortevahetus Saksamaal
"Sound Out The F-Word"
17.-24.10.2015

Kuidas olla edukas, teadlik, enesekindel noor naine tänapäeva ühiskonnas, mis tihtipeale ei soosi seda?

Oktoobris toimub Saksamaal noortevahetus, kus seitsme riigi noored saavad omavahel arutleda aktuaalsetel teemadel, mis ehk toovad selgust oma tulevase karjääri valikul või leiad võimaluse oma mõtteid jagada erinevatest kultuuridest pärit noorte naistega. Laagris saad enesekindlamaks, harjutada inglise kui ka kõigi osalevate riikide keeli, laager annab jõudu ja julgust lendamaks oma unistuste poole.

"Enne laagrisse minekut ma ei uskunud endasse, ma ei uskunud, et saan millegagi hakkama . Kuid seal olles tundsin end iga päevaga aina paremini ja sealt tagasi tulles usun ma, et ma siiski saan hakkama, kui ma soovin."

Projekti käigus tutvutakse naiste küsimustega osalevates riikides, mõtiskletakse tüdrukute kasvamise üle ja õpitakse kuidas jõustada tüdrukuid ning luua keskkonda, kus tüdrukud ja poisid saavad end võrdselt hästi tunda. Projekti tulemusena saad teadmisi ja kogemusi teemast, mida Eestis liiga sageli kardetakse ja liiga vähe käsitletakse. Laagri jooksul toimub ka ekskursioone ja lõbusaid õhtuid.

Noorevahetus on erinevatest riikidest pärit noorte kohtumine, kus räägitakse olulistel teemadel, nauditakse head seltskonda, peetakse õhtul diskosi ning otseloomulikult tutvutakse riigi ja kultuuriga erinevatel viisidel. Laagris saad sõpru 7 erinevast riigist ja oluline on märkida, et kuigi laagri programm toimub inglise keeles ei ole vaja seda karta - heast keeleoskusest tähtsam on soov ja valmisolek suhelda. Samuti on oluline, et eelteadmisi ei ole vaja - laagris omandad kõik vajalikud teadmised ja oskused. Enamus osalejate peamine tagasiside on, et neil ei ole kunagi nii lõbus olnud ja üks nädal ei ole kunagi nii huvitav olnud, nad said enda kohta väga palju teada ja avastasid kui sarnased erinevad kultuurid tegelikult on.

"Olen väga õnnelik, et selline imeline kogemus mulle osaks sai. Võtsin Sonnenbergist endale kaasa suure kogemustepagasi, põhiline tarkus, mille kaudu ma nüüd elu silmitseda proovin, on ise tegutsema asumine, initsatiivi võtmine, võimaluste maksimaalne kasutamine."

Internationales Haus Sonnenberg on olnud meie suurepärane partner läbi aastate. Tegemist on väga proffessionaalse organisatsiooniga, kes aastaläbi korraldavad erinevaid seminare, laagreid ja koolitusi igale vanusegrupile. Sonnenberg asub maalilises Kesk-Saksamaa mäestikus, Harz looduskaitsealal.

Kui see teema tundub sulle huvitav, tahaksid oma ellu tuua põnevust ja uusi mõtteid/tegevusi, sooviksid rahvusvahelist seiklust, tahaksid midagi uut õppida ja end proovile panna, siis osale sel noortevahetusel.

PRAKTILINE INFO:
Aeg: 17.-24.10.2015
Koht: Saksamaa, St. Andreasberg http://www.sonnenberg-international.de/
Kellele: 16-21 aastased noored Eestist, Horvaatiast, Türgist, Saksamaalt, Itaaliast, Poolast ja Rootsist. Eestist saab osaleda 8 osalejat. 
Töökeel: inglise keel 
Majutus: hostel
Osalustasu: 390€ (Osalustasu sisaldab rahvusvahelist transporti, toitlustust, majutust ja programmi. Sellele lisandub isiklik taskuraha).

Kui projekt tundub Sulle huvitav, siis saada oma täidetud osalejaankeet ja enesetutvustus (max 1 lk) aadressile headest(at)headest.ee hiljemalt 26. septembriks!

KANDIDEERIMISE TÄHTAEG: 26 september.

Lisainfo: Mereli Noormägi 58 242 773  mereli(at)headest.ee

Projekti korraldab: Internationales Haus Sonnenberg - Sonnenberg Kreis e.V.

Projekti partner Eestis on MTÜ HeadEst

Projekti toetas ELi rahastusprogramm Erasmus+