EVS for an Active Ageing

Projekt: EVS for an Active Ageing (2010-IT-123)

Nozza di Vestone, Brescia provints, Lombardia, Itaalia

Fondazione Angelo Passerini ONLUS on hooldekodu. Majas on kuus osakonda (A, B, C, D, CDI ja hospice). A-s on vaimsete haiguste käes kannatajad; B, C, D ja CDI on vanuritele ning hospice's on patsiendid, kellel on ravimatud haigused. Passerini õhkkond on Eesti hooldekodude omast täiesti erinev: seinad on värvilised, töötajad käivad lauldes ringi ja vanurid meisterdavad ning joonistavad.

Vaata veel pilte galeriist

Nozza di Vestone on pisikene alev Eel-Alpides, ca 300 meetrit merepinnast. Nagu Brescia on ka Nozza ja Vestone peamiselt tööstusasulad. Hooldekodu lähedal on näiteks Fondital tehas. Samuti on seal samas Lago d'Idro ja Lago di Garda ning ümberringi on ilusad mäed.

Vabatahtlikud töötavad koos animazione meeskonnaga. Peamisteks ülesanneteks on vanuritega meisterdamine, joonistamine/värvimine, laulmine, tantsimine, kord kuus turul käimine. Vabatahtlikud elavad samas majas, eraldi korrusel (patsientidest eraldatud). Kasutada võib majas olevat tehtnikat (TV, DVD mängija, raadio, mikrolaine ahi jne). Allkorrusel on ka baar. Inimesed on toredad ja abivalmid, inglise keelt nad eriti ei räägi, kuid käte ja jalgadega saab kõik selgeks tehtud.

Greete, elas ja töötas Itaalias vabatahtlikuna kuus kuud

Loe veel: http://greeteitaalia.blogspot.com/

 

Projekti toetas EL haridusprogramm Euroopa Noored