Osalejate muljed ja kogemused

 • "Minu suve lõpetas vabatahtlikkusele orienteeritud koolitus "C.A.R.E trough volunteering" Rumeenias. Teemaks oli vabatahtlikute elu ja olu, aga mitte ainult , sest meid hariti ka muudel teemadel nagu diskriminatsiooni Euroopas ja mujal.
  Koolitus põhines learn-by-doing metoodikal, mis oli efektiivne. Kõik teemad tehti
  huvitavaks ja kergesti meeldejäävaks. Eriti jäi meelde EVS simulatsiooni mäng, mille
  käigus saime lähemalt aimu kuidas üldse vabatahtlik välismaale tööle saab.
  Aga koolituselt ei puudunud ka kohaliku elu ja kultuuriga tutvumine, matk iidsesse
  kloostrisse ning peaaegu igapäevased rahvusõhtud, kus iga riik pakkus head ja paremat söögi ning joogipoolist ning tutvustas oma riiki lühidalt. Kohal olid inimesed 14
  riigist, kõik olid erinevad ja neil kõigil oli teemaga oma suhe ning kokkupuude.
  Majutus ning toit oli korralik. Ööbisime kokku kolmes erinevas kohas. Algul päris
  eraldatult mägedes, siis väikeses külakeses ning lõpuks Cluj-Napoca kekslinnas, niiet kohaliku elu ja olu oli jalaga segada. Koolitus oli hariv ja pani suvele meeldejääva punkti. Tristan (18)
 • "Minule isiklikult meeldis see laager väga väga palju ja laagrist lahkumine oli kõige raskem kuna see laager oli kindlasti kõikide seal olnud noorte suve parim aeg. Kindlasti ka minu jaoks ja ma tahaks selliseid laagreid läbida veel mitmeid kordi. Mulle meeldis selle laagri juures see et kõik said omavahel üllatavalt hästi läbi ning laageris ei tekkinud mingit rutiini sest see oli mitmekülgne.
  Mulle meeldis selle laagri juures ka see et sain tundma õppida erinevaid kultuure nii et ma ei pidanud sellele keskenduma. Lihtsalt suheldes inimestega õppisin nende kultuuri kohta üllatavalt palju. Viimaseks asjaks mis selle laagri juures mulle meeldis oli see et seal ei olnudki midagi sellist mis ei meeldiks. See laager oli väga huvitav ning kindlasti ka väga silmaringi laiendav." Lenar (16) osales 2010. aastal  Luksemburgis projektis "Culture Point"
 • "Kuna osalesin esimest korda sellises rahvusvahelises laagris, siis sain indu juurde kindlasti ka järgmisel aastal kuhugile teise riiki samamoodi minna. Lihtsalt väga hea võimalus tutvuda päris põhjalikult selle riigiga ja samas ka paljude huvitavate ning toredate inimestega, kellega üritan ka edasi suhelda.
  Tänu laagrile on minu suvevaheaeg väga hästi korda läinud ja olen õnnelik, et Headest'i koduleheküljele sattusin ning selle leidsin." Kertu (15) osales 2010. aastal  Luksemburgis projektis "Culture Point"
 • "Kui lennuk Tallinna lennujaamale maandus, oli korraga nii kurb kui kui ka rõõmus meel. Rõõmsaks tegi see, et kõik oli läinud lihtsalt super hästi, seljataga oli mu elu toredaim reis, olime õnnelikult tagasi, kohvrid olid kõik ilusti alles, kellegagi midagi ei juhtunud ning tuju oli endiselt hea. Kurb oli muidugi endale tunnistada, et kogu reis oli nüüdseks lõppenud. Need 9 päeva läksid lihtsalt nii ruttu. Kõik mida ma sellelt laagrilt ootasin, ma ka sain. Tutvusin paljude toredate inimestega erinevatest riikidest. Sealne staff oli väga armas, mõistlikud, tegusad noored. Kõik oli alati hästi korraldatud, muretsemiseks ei leidnud kunagi põhjust. Tegevused olid samuti toredad." Maili (16) osales 2010. aastal  Luksemburgis projektis "Culture Point"
 • "Ootasin laagrit väga, sest ei olnud varem sellises laagris käinud ning samuti huvitas mind Küpros ise. Esialgu oli kõik see avalik suhtlemine ja niipaljude võõraste inimestega suhtlemine minu jaoks natuke võõras ning olin alguses veidi tagasihoidlik. Siiski sain sellest suhteliselt kiiresti üle ja hakkasin inimestega vabalt rääkima. Inimesi oli 12-st riigist ja kokku umbes 50 noort. Kõik olid väga toredad ja sõbralikud." Ragnar käis 2010. sügisel Küprosel projektis "Europe - A multicultural village"
 • "Alustaksin selle kirja kirjutamist sooviga saata tänusõnad HeadEstile. Ei oskagi sõnadesse täpselt panna seda meeldivat tunnet, mis mind on valdanud Küprosel olles ja nüüd tagant järele sellele kõigele mõeldes.
  Sobilik oleks ehk öelda – mälestused kogu eluks! Nii palju uusi kogemusi, iseenese proovilepanekuid. See reis õpetas mulle, et olen suuteline kergesti kohanema. Samuti seda, et olen muutunud palju avatumaks kui varem. Olen omandanud oskuse võtta inimesed koheselt omaks ja just sellistena nagu nad on, ilma igasuguste hinnanguteta. Nii mõnegi inimesega tekkis väga tugev side, mind valdas tunne justkui oleksin neid terve oma elu teadnud ja nüüd kohtume taas üle pika aja." Merit käis 2010. sügisel Küprosel projektis "Europe - A multicultural village"
 • "See noortevahetus jääb mulle väga meelde, sest mul oli seal nii lõbus ja ma sain tundma huvitavaid inimesi. Mind üllatas seal nii mõnigi asi. Esimene suur üllatus oli muidugi mäed. Kuna Eesti on nii sile, siis oli eriline kogemus olla kõrgel mägedes. Järgnes kohe üllatusena küla. Küla on ehitatud mäenõlvale, seega asub see mitmel tasemel. Järgmine üllatus tuli mulle esimese lõunasöögi aeg. Taldrikul olid kartulid ja makaronid koos. Sellega harjus ruttu ära ja hakkas isegi meeldima. Laagis õppisin tudma muidugi huvitavaid inimesi. Peaaegu igaüks suutis mind üllatada meelidvalt oma tegemistega kodumaal. Peale inimeste saime tundma ka nende riiki ja sööki. Tagasi tulles ja oma isale sellest rääkides, tahtis ta kohe, et ma hakkasin sarnaseid asju kodukohas korraldama. Siit laagrist sain ma ka mõtte, et võiks ise minna kuhugile vabatahtlikuks." Annegrete käis 2010. sügisel Küprosel projektis "Europe - A multicultural village"
 • "Luksemburgi laager oli super. Kahjuks natukene lühike, kuid väga asjalik. Lühike ütlen ma selle pärast, et üheksa päevaga jõuab inimestega tuttavaks saada, aga kahe nädalaga saaks ka sõpradeks. :) Huvitava kavaga laager, kus ma sain õppida Aafrika tantsu. See oli väga võimas. Nagu ma motivatsiooni kirjas ütlesin, et tahan leida oma teisi külgi, siis nüüd võin ma öelda, et Aafrika tantse ma tantsida oskan. Töötubadeks olid video, kangasteljed, mosaiik, maalimine ja metall. Mina tõmbasin endale loosina kangastelgede töötoa. Päris huvitav oli teha midagi, mida mul kodus teha ei ole võimalik. Tulin koju isetehtud salliga. Reisid Eisenborist välja olid lõbusad ja meeldivad. Eriti jääb meelde sõit põhja poole, kus me käisime fotonäitusel. Emotsionaalsed pildid ja huvitav teema tegi sellest meeldejääva käigu. Väga hea laagri juures oli ka toitlustamine. Õhtusöögid olid vapustavalt head. Alguses oli harjumatu süüa ainult võileiba hommikuks ja lõunaks, aga harjusime sellega ära." Siiri (17) osales 2010. aastal  Luksemburgis projektis "Culture Point"
 • "Kokkuvõttes võin öelda, et see projekt oli mu suve parimad 10 päeva ja oli tohutult kahju öelda, et see asi on läbi. Kuna tutvused said head siis on edasine suhtlus interneti vahendusel loomulikult, kuid see pole enam see mis oli nendega rääkida kohapeal. Tänu sellele projektile on mu teadmised laienenud ja loodan, et osalen kunagi taolises projektis veelgi." Gert (16) osales 2008.a. Eestis projektis "Youth power in nature"

 • "Mul pole sõnu, millega kirjeldada oma tundeid...
  Võin öelda, et see projekt on parim, mis minuga juhtunud on. Kogu seal veedetud aeg, need inimesed ja keskkonna teemalised ettevõtmised- see kõik oli fantastiline! Täiendades pidevalt oma teadmisi ja praktiseerides inglise keelt, suhtlesin ma paljude omapäraste noortega, kes lõpuks nii lähedasteks said, et projekti viimasel päeval oli väga raske neist lahkuda. Peale seda noorsoovahetust olen palju "rohelisemalt"  mõtlema hakanud ja üritan sellist mõtteviisi ka teisteni viia. Suhtlen endiselt ja kindlasti edaspidigi laagrikaaslastega. Olen nn „nature freak” ja selle üle elu lõpuni uhke!" Mariliis (17) osales 2008.a. Eesti laagris "Being active, being cool"
 • "Laager Luksemburgis oli minu jaoks väga imeline. Kõik oli algusest lõpuni hästi organiseeritud. Sellele laagrile andsid palju juurde sealsed liidrid, kes olid väga sõbralikud, lahked ja alati rõõmsad. Õnneks oli sealne ilm ilus ja soe. Sai praktiseerida piisavalt inglise keelt ja juurde õppida mõned tähtsamad väljendid teistes euroopa keeltes. peamine on ikka see, et leidsin palju uusi sõpru, kellega tahaks tulevikus veel kohtuda. Laager oli väga mitmekesine ja meeletult positiivne, andis juurde julgust ja enesekindlust ning muutis suhtumist ja mõttemaailma elusse. Kokkuvõttes on see siiani olnud minu kõige parem suvi. Soovitan kõigil vähemalt kord elus sellisest üritusest osa võtta." Ketlin(17), käis 2008. aasta suvel Luksemburgis projektis "Culture point"

 • "Ma võin ainult seda öelda ,et mulle väga väga väga väga väga väga väga väga väga väga väga väga väga väga väga väga väga väga väga väga väga
  MEELDIS seal olla. Mõtlen selle peale, et minna kuskile veel. Sain palju infot,oli väga Tore ja Lõbus suhelda teiste inimestega(It was really Great experience!!)..
  Veel sain aru, et pean õppima prantsuse keelt.(see on ka tähtis:))
  P.S.Lihtsalt pole sõnu!!Rohkem niisuguseid üritusi.:) SUUR TÄNU Teile selle võimaluse eest." Angelina (17) käis 2008.aastal Belgias projektis "Light and darkness"
 • "Seda on koguni raske teha, sest nii suurepärast kogemust on võimatu mingite labaste sõnadega edasi anda. Belgia laager andis mulle palju uusi seiklusi, sõpru ja tarkust juurde. Raske on öelda, mis mulle kõige enam laagri juures meeldis. Võib-olla oli selleks juustu kostüümis moeshow'l kõndimine (ma tundsin ennast juustu kostüümis väga koduselt) või hommikul kella poole kuueni Eke linnas ringi sihitult ringi kondamine või perekondade juures ovenshotel'i valmistamine ja kurva fakti kinnitamine, et ma olen söögitegemises tõeline luuser või poliitikast vestlemine ja flaamikeelsete ajalehtede lugemine kohalike lõbustamiseks või flaierite jagamine linna peal ja salaja naeratavate inimeste hulga lugemine iseeneda lõbuks või siis jalgpalli värava otsas turnimine, tulnukamask peas ja eesti lipp käes või niisama plakatite meisterdamine ja lollakalt nae ratamine... Tegelikult pole kahtlust, kõige rohkem meeldis mulle laagri jooksul uute inimestega tuttavaks saamine ja nendega koos naermine." Hanna (18), osales juulis 2008 Belgia laagris "Light and darkness"
 • "Noorsoovahetus Ukrainas oli üks parimaid kogemusi minu elus." Mirkko (19), osales 2006. aasta suvel Ukrainas.
 • "Mina osalesin sellises noorteprojektis esimest korda ja nüüd arvan, et see ei jää kindlasti ka viimaseks. Kogemusi, mida seal on võimalik saada, ei leia kuskilt mujalt. Noored inimesed tulevad kokku kuuest või viiest riigist ja kõik on täiesti omamoodi karakterid. Ühise keele leidmine ja hea läbisaamine ei ole alati kõige lihtsam. See kasvatab tolerantsust ja sallivust. Samas on väga suur võimalus luua kontakte üle terve maailma ja miks mitte ka leida südamesõber terveks eluks." Maarja (22), kes käis 2007. aasta suvel Odessas
 • "See projekt ületas minu ootusi!! Enne projekti mina mõtlesin, et see tuleb huvitav, aga ei lootnud, et NIII huvitav!!" Andrei (19), osales projektis "Being active, being cool" Eestis 2007. aastal