kuidas meil läheb?

Esimene päev (10. veebruar)

Mis on euroopa meie jaoks?
Kui me eestlased kuuleme sõna euroopa, tuleb meile palju positiivseid mõtteid pähe. Näiteks: heaolu ühiskond, riikidevaheline suhtlus ja hea koht, kus elada. Euroopa on imeline koht, kus elada, see sisaldab endas nii palju erinevaid kultuure ja keeli. Selles maailmajaos on ohutu ja mugav elada ning me oleme väga tänulikud, et elame nii toredas kohas.


Esimene päeva kohta oli noortel väge palju erinevaid mõtteid ja arvamusi. Nad ei teadnud, mida oodata, kuid nüüd on nad kõik ühel arvamusel, et asjad hakkavad huvitavamaks ja ägedamaks muutuma. Väga hea meel oli kohtuda partnerkooli noortega Kreekast.

Skype vestlus partnerkooli õpilastega Kreekast.


Mida me täna tegime?

1. Tegime postri Kreeka ja Ptolemaida kooli kohta.

2. Vastasime viktoriiniküsimustele Euroopa Liidu kohta ja arutlesime, kuidas Euroopa Liit toimib.

3. Tegime postri megatrendide kohta

4. Kohtusime oma projekti patrooni Andres Tarandiga

Kohtumine meie projekti patrooni Andres Tarandiga.

 

Teine päev (11. veebruar)

We started our second day with a brainstorm, which went pretty well. About 10 o’clock we had a great time talking to the Greek students via Skype. Next we had to discuss about European energy. We had to write down what are the problems and what are the good things about European energy. After that we divided into groups and started devising a plan „European energy and climate 2030“.We had to think out utopian ideas how to solve European energy problems. It was great fun to draw posters and to listen to other groups utopian ideas. Also a journalist from „Saku Sõnumid“ came to take some pictures.

Our second day was very varied. We had so much fun learning about different environmental problems and solving them. Everybody was in a group with several interesting people. It was fun to draw posters and to listen others utopian ideas about making the world a better place to live in. We worked and laughed at the same time. The project becomes more fun everyday. We can’t wait for tomorrow!

Kolmas päev (12. veebruar)

Third day Our third day started with a skype call to our Greek friends and we introduced each other our ideas how to improve the climate situation in Europe while showing them our posters we had done the previous day. Their ideas were cool and brilliant, they also had very professional designs. The main part of our third day was spent in Iru Power Plant. First we saw a presentation about the work of the plant and then an excursion was conducted by an expert. Everyone had a great time, especially when we had to put on helmets and reflective vests. It was funny to see our teachers and schoolmates with yellow headwears. Later we introduced our posters and ideas to another expert and discussed energy resource matters. Our day ended with a nice dinner in our own hometown Saku, where we had a draw for the roles for the final conference. It was an educational yet fun day.

Neljas päev (13. veebruar)

Täna oli väga töökas päev. Töötasime terve päev oma gruppides. Iga grupp valmistus homseks, mis on meie jaoks äärmiselt tähtis päev. Homme toimub konverents teemal „Euroopa aastal 2030“. Me tegime kutsed tähtsatele poliitikutele ning ka kooliõpilastele. Parteid viimistlesid oma ideid ja ideoloogiaid, et neid homsel üritusel esitada. Samuti tehti enda reklaamimiseks plakateid. Tegime ka vajalikud ettevalmistused saalis: panime toolid paika ning plakatid seintele. Päeva lõpus tegime klassis proovi, kus iga grupp tutvustas oma ideid klassile ning harjutas valimisteks. Me ei jõua homset ära oodata ning loodame, et selles tuleb hea kogemus kõigile!


Viies päev (14. veebruar)

Projekti viimane päev oli ilmselt kõige närvesöövam päev meile kõigile terve nädala jooksul. Hommikupoolikul me jätkasime töötamist oma presentatsioonide kallal kuni 10.35 alanud konverentsini. Me kõik olime konverentsi pärast närvis, kuna lisaks õpilastele osalesid seal ka tähtsad poliitikud- Kadri Simson, Janec Leppik, Tanel Ots ning meie patroon Andres Tarand. Kõigi kolme partei esitlused olid edukad. Kokkuvõttes võitis Ühtne Roheline Erakond, kuid valimistulemused olid üpris võrdsed.Reedene päev oli arvatavasti kõige väsitavam ja tähtsam päev projektinädala jooksul. Saime kuulda erinevate poliitikute arvamusi ja palju uusi teadmisi juurde. Konverentsil läks kõik enam-vähem hästi, kuna polnud aega läbi harjutada, siis andsime esimese korraga endast kõik mis oli võimalik. Presentatsioonide tegemisel olid kõik oma gruppides ja töötasid usinasti,et asjast ikka midagi välja tuleks. Päeva lõpuks olime väsinud ja õnnelikud, sest suutsime konverentsi ilusti ära lõpetada ja saime esitlustega hästi hakkama.Vaadates tagasi meeleolukale nädalale


Kõik ootasime projektist midagi toredat ja huvitavat, mingit vaheldust harilikust koolipäevast. Projekti esimestel päevadel elasime sisse Euroopa energeetika ja kliima probleemidesse ja samuti õppisime mugavustsooni teooriast, et me teaks kuidas kasutada iseenda täis potensiaali. Teisel päeval saime mõelda ise põhjalikumalt selle üle kuidas meie lahendaksime Euroopa energia ja kliima probleemid, kuid lähenemine pidi olema utoopiline, et ideed oled innovatiivsemad ja värskemad. Kolmandal päeval nägime, kuidas töötab üks energiat tootev kompleks. Saime näite paremast ja halvemast esitlusest kolmandatelt isikutelt. Esitlesime ka enda utoopilise kallakuga ideid eksperdile, et nad saaks meile anda tagasisidet selle kohta, mis suhtes on meie esitatud ideed reaalsusega, kuidas asjad tänapäeval tegelikult töötavad. Kõik see oli väga oluline järgmise päeva ülesandeks, kus me pidime ühendama uuendusliku mõtlemise praktilisega. Parteide ideed pidid olema läbimõeldud, siledad igast küljest, sest nende vettpidavust panid proovile ajakirjanikud ja vabaühendus. Kaalu tasakaalustasid konsultandid kelle roll oli vaadata parteide ideoloogiaid eraldi ning eemalt ja neid nõustada, suunata. See kõik oli vajalik selle jaoks, et erakondadel oleks välja töödatud väheste vigadega ideed, mida esitada viimasel päeval toimuval 2030 aasta Euroopa Parlamendi valimiste simulatsioonil. Viimase päeva põhiliseks osaks oligi kasutada oma esinemis oskust, mida olime sama palju treeninud kui erinevaid ideid välja töödanud. Õppisime, et esitades seda, mida ise oled kirjutanud ja valmis mõelnud, peaks end tundma kui teadlast, kes räägib teistele oma avastustest. Esitades midagi sellist oled sa sellel teemal kõigist kõige targem ning peaksid tundma end ka vastavalt kindlalt.Projekti eesmärgiks oli ammutada noortelt värskeid ideid, kuid selle käigus peaks noored omandama palju uusi kogemusi, oskuseid ning julgust. Kõik need kvaliteedid on väga olulised just nendel aegadel, mil leiavad end projektis osalenud noored. Ees on suured valikud, katsumused ja situatsioonid ning sellest kuidas me nendega toime tuleme sõltub meie tuleviku elu. Sellepärast peaks kõik olema rahul, kes sellest projektist osa võtsid ning tundsid, et nad panustasid kuhugile ja mõtlesid millegi üle.