eColideramos Tallinna Kuristiku gümnaasiumis

Kõik algas ühest motivatsioonikirjast...

 

  • Projekt sai lennuka alguse Kila-Kola laadast. Õpilastel oli võimalus tuua müügiks enda vanu kasutuskõlbulikke riideid, mänguasju, jalatseid, raamatuid ja kõike muud toredat. Lisaks ürituse suurele populaarsusele, täitis see ka õilist eesmärki, sest kogu teenitud raha läks heategevusele.

Asjad ootamas oma müügikorda...

  • Alates detsembrist võis Kuristiku kooli peal näha lõbusalt värvitud taarakaste, mis täitusid ulmeliselt kiiresti tühjade pudelitega. Samuti muutus iga nädal õpilasesinduse stendil nädala ökonipp, millelt said ka keskkonnavõõraimad õpilased lihtsaid soovitusi, kuidas samm sammu haaval oma harjumusi loodussõbralikumaks muuta.

  • Projekti raames esinesid koolis ka mitmed väliskülalised, kes jagasid teadmisi nii keskkonna, energia kui ka looduskosmeetika kohta. 


    Loeng energiast ja selle säästmisest 

 

  • Projekti rahvusvaheline osa lennutas neli õnnelikku Hispaaniasse, kus lisaks tõsisele tööle sai nautida väga värvikat seltskonda ja lõbusaid üritusi.

Detsembris toimunud koolituse nelja päeva jooksul said osalised tutvuda teiste riikide kultuuriga, tegeleda enda projekti tutvustamisega ja alustada koos uut ühist projekti.Kõige selle kõrvalt koolitati meid olema ökoliidrid ja eeskujud kõikidele teistele. Aprillis käisid jällegi kaks osalejat samas Hispaania Murcia linnas noorsoovahetuses.

eColideramos Murcias, detsembris 2010

  • Projekti viimane ja suurim ettevõtmine seisnes vanapaberi kogumise võistluses. Iga klass pidi 2 nädala jooksul koguma ja kogumispunkti toimetama võimalikult palju vanapaberit. Ka õpetajad panustasid oma osa ja kool sai kevadeks vanapaberist tühjaks. Usinamaid klasse autasustati meenetega, nii püsis motivatsioon kogu projekti vältel.
  • Vahetult enne seda, kui veoauto paberi ära viis