noortevahetus "New Colonists on the Moon"

Rahvusvaheline noortelaager Belgias
"New Colonists on the Moon"
4.-13.08.2014

Augusti alguses toimus Belgias, Wijgmaalis laager "New Colonists on the Moon", mis tõi kokku 36 noort Eestist, Belgiast, Kreekast, Gruusiast, Itaaliast ja Slovakkiast.

Terve noortelaagri jooksul toimus arutelusid ja sai sõpradeks väga paljude inimestega. Laagri tegevus oli luua uus kodukoht inimestele "kuul" ning sellega kõik kaasnev ehk seadused, kord, tähtpäevad jne. Selle tegemine oli väga huvitav ning arutelu käigus sai nii palju uut ja huvitavat teada.

Samuti külastasime ka Wijgmaalist väljaspool asuvat linna, Leuvenit, kus tutvustasime meie ideed ja inimestele meeldis väga see idee, mis me olime terve nädal aega teinud. Külastasime samuti hipi külakest, kus elasid inimesed, kellel oli ühiskonnas olemine üle visanud ning soovisid oma väikest külakest. Külas elas paikselt 9 ning ülejäänud olid EVSi tegijad, mis oli väga tore idee. Terves külas oli neil vaja linnalt ainult elektrit, kuid kui nad väga oleks soovinud saaksid nad selle ise ka teha päikesepaneelidega, kuid see tehnoloogia on ikka veel kallis ning seetõttu peavad nad linnalt elektrit võtma. Seal külas saime näha mudelit, kus oli kõik ehitatud nullist ning saime näha, kui kaugele nad olid arenenud. Kõik oli ikka veel agaarajastu, kuid see külake oli vahva ning inimesed olid toredad, sõbralikud ning lõbusad.


"Iga uus reis muudab inimest. Vahest muudab üks reis lihtsalt inimese arvamust, aga vahest muudab reis inimese tervet maailma. 10 veedetud päeva Belgias tõesti pöörasid ümber ühe killu minu enda maailmast.

See oli midagi uut, kuidas on võimalik, et inimesed võivad nii headeks sõpradeks saada ühe päevaga. Ning kuidas 10 päevaga on võimalik nendega nii lähedaseks saada, et valus on neist lahkuda, sest oled harjunud juba, et nad on sinu pere." -Joanna, 17

"Terve noortevahetus jätab mällu väga positiivsed emotsioonid ning iga päev meenutan ning igatsen neid päevi taga. Aitäh organisaatoritele, kes tegid noortevahetuses osalistele elu väga lihtsaks ning selle kogemuse niivõrd meeldivaks." -Janno, 18