noortevahetus "Youth on Board"

Rahvusvaheline noortevahetus Gruusias  
"Youth on Board"
10.-19. august 2014

Augustis toimus Gruusias rahvusvaheline laager "Youth on Board", kus kohtusid 16-24 aastased noored Eestist, Gruusiast, Hispaaniast, Itaaliast, Belgiast ja Lätist.

Oli ilus suvine augustikuu laupäev, kuus eestlast igast Eesti otsast olid kogunenud Tallinna Lennujaama. Plaanis üheskoos ette võtta seiklus Gruusiasse, et suhelda ja jagada omapoolseid kogemusi koos teiste noortega Itaaliast, Hispaaniast, Belgiast, Gruusiast ning Eestist. 1 maja, 10 päeva, 40 noort üle Euroopa. Jõudsime saabumise päeva hommikul Gruusiasse, mis oli meile ainult hea sest jõudsime ümbruskonnaga terve päev tutvuda.

Järgmise päeva hommikul olid juba kõik(eestlased, hispaanlased, grusiinid, itaallased, belgialased, üks kena poola neiu ja üks tore briti poiss) Gruusias: JEE! Kõik peale meie kohvrite, muidugi. Kuna keegi veel mitte kedagi ei teadnud, siis see päev oli tutvumiseks. Rääkisime oma ootustest ja kartustest, õppisime veel nimesid, mõtlesime reegleid ja mängisime lahedaid team-building mänge. Õhtul oli linnamäng maagilises Rustavi linnas: pidime kohalikega Gruusia keelt rääkima ja nendega pilte tegema, asju vahetama ning isegi Gruusia hümni laulma.

Järgnevatel päevadel olid workshopid liiklusest, rohelisest energiast, esmaabist, video tegemisest jms. Ma sain teada väga palju-isegi Eesti kohta. Kuna meie ise pidime valmistama esitlusi liikluse kohta ja seda iga kord erinevates gruppides, siis see oli väga põnev ning jäi meelde ka paremini. Ja sellist sorti õppimine toredate inimestega, oma mõistust kasutades mulle väga meeldib. Green energy päeval mõtlesime lõpuks välja täitsa oma rohelise linna.

Õhtuti toimus mingi teatud riigi rahvusõhtu, et oma vahetuskaaslasi paremini tundmaõppida. Sai palju naerda, mängida rahvusmänge  ja süüa rahvustoite. Seejuures ka palju huvitavaid teadmisi.

Üks päev oli ainult matkamiseks. Sõitsime sinna umbes 3h imelise Gruusia liiklusega mis hõlmab endas paar korda peaaegu avariisse sattumist, palju loomi maanteedel, augulisi teid ja imelisi vaateid. Sihtkohaks oli Kazbegi mägi mille tipus on 13 saj. pärit kirik kus ka sees käisime. Tee oli pikk ja vaevaline, umbes 5km ülesmäge. Eelviimasel päeval tegime liilusvideosid ja viimasel päeval käisime pealinnas Tbilisis, mis on pealtvaates imeilus. Ilus vanalinn, palju poode, kohvikuid, baare, teatreid, kirikuid- nagu pealinn ikka olema peab! Kindlasti tahaksin tagasi minna ja seal veel ringi uudistada. Õhtul oli meil traditsiooniline söömaaeg supra koos toostmeistri ning Gruusia laulude ja tantsudega. Põhiliselt tähendab supra VÄGA palju süüa ja juua!

"10 Gruusias veedetud päeva on olnud ühed minu elu parimad päevad, kõik inimesed said juba kui oma pereks ning nüüd on põhjust palju rohkem reisimas käia, et neile külla minna! Ma jään isegi neid 27 lennujaamas veedetud tundi rõõmuga meenutama!

Vaatamata sellele, et liiklus seal päris omamoodi on Gruusia imeline, Giorgid(iga teise poisi nimi Gruusias on Giorgi, teistel lihtsalt mingi keeruline imelik hääldamatu nimi) väga toredad ja kenad ning vein tõesti hea." -Stella,

"See oli minu esimene noortevahetus, aga see oli super ja ma jäin ülimalt rahule. Seltskond oli, võiks öelda isegi, ideaalne. Olen täiesti kindel, et osalen ka järgnevatel aastatel mitmetel noortevahetustel, sest see noortevahetus jättis mulle imelised mälestused ja sõbrad kogu eluks." -Jolan Henriette,

"Ma kunagi ei julgeks mõelda, et ma pärast reisi nii igatsen igaüht. Et ma nii tahaks tagasi, varem, kui läksin kuhugilt tagasi, sellist tunnet polnud. Kindlalt saan öelda, et see oli kõige parem laager, kus kunagi käinud olen." -Georgi Hvichia,

"Mulle meeldisid rühmatööd, ühised ettevõtmised, pikad õhtud mõnusate jutuajamistega.Mulle meeldis inimsuhete soojus ja üksteise mõistmine.Mulle meeldis Gruusia inimeste külalislahkus. Õppisin juurde terve portsu iseseisvust, avastasin, et saaksin ise hakkama paljude asjadega, kui vaid selleks vajadus tekib." -Merit,


Projekti korraldas JCW - Jeugd, Cultuur en Wetenschap

Projekti partner Eestis on MTÜ HeadEst

Projekti toetas ELi rahastusprogramm Erasmus+