noortevahetus Lätis "Bridge it"

Rahvusvaheline noortelaager Lätis
"Bridge it"
11. - 20. juuli 2013


11-20 juuli 2013  toimus lätis, Pelci-s rahvusvaheline noortevahetus Bridge it. See noortevahetus oli suunatud just noortele baltikumist ja venemaalt, s.t osalejad olidki just nendest piirkondadest kokku tulnud. See asula - Pelci oli rahulik ja looduskaunis, kus külaeluks kõik vajalik olemas: kool, pood, vallamaja, postkontor. Kohalejõudmine kulgessuurepäraselt, sest kõik oli selleks hästi korraldatud ja koordineeritud.


Laagri esimeses pooles viidi erinevates töötubades noored kurssi laagri teema ja sisuga. Tihti toimus ka enne mõttetööd mõni mäng. Näiteks toimus pallimäng, kus igal võistkonnal olid erinevad reeglid ja kohtunikud võisid reegleid kas lisada või eemaldada. Toimus ka kaardimäng, kus rääkida omavahel ei tohtinud ning sarnaselt pallimängule oli ka selle mängus igas lauas erinevad reeglid. See oli üpris keeruline kuid samas ka väga põnev. Näiteks veel kaardistasime 5 oma elu olulisemat sündmust ning rääkisime diskrimineerimisest ja meie kogemusest sellega.

Ilusa ilma korral toimusid töötoad väljas, mis meeldis osalejatele väga. Toimus ka meelelahutuslikke mänge ja võistlusi. Põnevaim neist oli kindlasti fotojaht Pelcis! Õhtuti nautisid noored iseenda korraldatud pidusi ja üritusi, mis kindlasti oli mõnele esimene positiivne korraldamise kogemus.

Laagris osalenud noored ütlesid peale laagrit nii:

"Kõigepealt oli tore, et kohal olid väga erinevad inimesed, erinevad kombed, erinevad vanused, erinev eluviis, see aitas kaasa  teistega arvestamisele ja kõikidesse hästi suhtuda! Laagri korraldusmeeskond oli laagri kava väga hästi üles ehitanud! Kogemus oli huvitav ja hariv, lisaks on tore teada , et ma olen mingisugune mitteorganiseeritud noor!" -Romet

"Edasised sessioonid, mis on kavandatud nüüd lähitulevikus on taas suurepäraseks võimaluseks, kus noored saavad work-shopide kaudu abijõudu... ja see korraldus Pelci-s oli ka väga hästiväljamõeldud. See annab tõuke olla ettevõtlik ja tegus. Osalejate noorte omavaheline läbisaamine oli super hea, paljudel noortel tekkis uusi sõpru, kellega kindlasti hiljem ka suhtlema jäädakse, sest tore aeg on meeldivalt koos veedetud." -Gerli


Projekti toetab EL haridusprogramm Youth in Action.