noortevahetus portugalis "Be Active, Be Inclusive"

Rahvusvaheline noortelaager Portugalis
"BE ACTIVE, BE INCLUSIVE!"
22.-29.04.2013

Aplaus viibeldes, meie grupp.


Aprilli lõpus toimus Portugalis Guimarãesis projekt “Be Active, Be Inclusive”, kus osalesid 7 riigi noored vanuses 17-25 Portugalist, Tšehhist, Itaaliast, Türgist, Poolast, Rumeeniast ja Eestist.

Noortevahetuse teemaks oli sport ja selle kaasamine ühiskonnas. Mõlesime välja igasugu toredaid mänge/spordialasi, mida saavad mängida nii kurdid, pimedad, füüsilise- kui ka vaimupuudega inimesed.

Õppisime viipekeelt, ning mõne osaleja jaoks oli see esmakordne kokkupuude kurdi või vaegkuuljaga. Sellegipoolest leiti ühine suhtluskeel kiiresti, oli see siis telefonis kirjutamine, asjadele osutamine või huultelt lugemine.

Avastasime seda imeilusat linna mängides linnamänge, matkasime mägedes, õppisime joogat ja taekwondod, käisime ujumas ning nautisime suurepärast rahvusvahelist seltskonda kellega sai veedetud 8 unustamatut päeva!

Tegime joogat vabas õhus.

Ja eestlased näitasid oma rahvussporti: naisekandmist.

Mõningad lõigud osalejate laagri kokkuvõttest:

Minu jaoks oli neli kõige lemmikumat asja: mäkke minek ja alla matkamine, ujulasse minek, jooga ning taekwondo tund.  Matkamine oli nii ilusa ilmaga, et juba see andis väga palju juurde. Ujula tegi minu jaoks huvitavaks põnevad tegevused. Jooga oli väga mõnusalt ajastatud peale mäest alla matkamist ja oli väga mõnusalt lõõgastav. Taekwondo tund meeldis mulle sellepärast, et see oli koht, kus ma õppisin midagi uut, millega varem kokku polnud üldse puutunud. -Hanna-Liisa

Meeldiv oli ka see, et kõik projektis osalenud noored leidsid koheselt ühise keele ning juttu jätkus kauemaks… Keegi ei tundnud ennast väljajäetuna ega võõrana. Sujus ka koostöö mis pandi proovile nii mõneski mängus.

Kokkuvõttes oli väga tore üritus ja läheksin igal juhul uuesti! :) :) - Liina

Projektis käsitleti väga aktuaalset probleemi, õppisime kuidas kõigiga arvestada ning kaasata tegevustesse ka meist vähegi erinevaid inimesi . Terve nädala vältel mängisime läbi erinevaid mänge, mis kõik olidki suuremal või vähemal määral seotud suhtlemisega. Üheks meeldejäävamaiks mänguks oli linnamäng, kus me pidime gruppidena läbi linna jalutades vahetama sidruneid, millegi teise asja vastu. Loomulikult sattusime oma grupiga veidi hasarti ning vahetasime ka saadud asja veelkord millegi vastu.-Maria

Kokkuvõtvalt võiksin öelda, et tulin tagasi üpris suure kogemuste pagasiga ja lihtsalt üles kirjutada on keeruline kõike, mida kogesin ja sain juurde. Korraga sain head sõbrad, sain inglise keelt korralikult praktiseerida, õppisin meie noortevahetuse tegelikust mõttest, õppisin suhtlema kurtidega ja ka palju muud.Nüüd saan ainult öelda, et ootan uusi väljakutseid ja ka noortevahetusi, et anda aina rohkem ka enda panust noorte ühisele koostööle maailmas. -Helena

 

Käsipall ujulas.

Kes jõuab esimesena kohale, et vastata küsimusele?

Projekti toetas EL haridusprogramm Youth in Action.