noortevahetus Saksamaal "Off to join the circus"

Rahvusvaheline noortelaager Saksamaal
"Off to join the circus"
25.05-02.06.2013

Tere!

Ma tahaksin teile rääkida loo sellest, kuidas Eesti, Inglise ja Saksa noored koos tsirkust tegid.

See esmapilgul võibolla veidi üllatav sündmus võttis aset aastal kaks tuhat ja kolmteist ning kätte oli jõudnud salapärane maikuu lõpp. Järgnev on dokumentaal lühifilm, mille osalejad tegid, et Teie paremini ülevaate saaksite, kuidas meil läks ning mille põnevaga me hakkama saime:

Meie kohtumisel toimusid erinevad töötoad, kus noored omandasid erinevaid imepäraseid oskusi ning õpiprotsessi saatis naer ja lust. Poi keerutamise töötoas algul kõik poid ei keerlenud nii nagu nad peaksid, ilusti rütmis. Vastupidi, need lendasid mööda saali ja mõnel õnnestus väike obaduski saada sellega, kuid mitte midagi hullu, kõigest üks naljakas insident, mille üle naerdi laagri lõpuni. Mustkunstnikud oskasid end meedia grupi eest osavalt varjata, mitmel korral ebaõnnestus neil katse "sisse murda" nende väikesesse hämarasse maagiat täis tuppa, et paljastada nende trikid, kuid ebaõnneks valitses toas vaid tühjus. Ei oska siiani öelda, kas tegu oli mustkunstnike imeliste annete või lihtsalt meedia grupi jaoks "täpse ajastusega". Ning akrobaatikud oskasid meid kõiki üle kavaldada näidates esialgu vaid nõrkusi ja ebaõnnestumisi, mis oli neil eelnevalt kokku lepitud. Tegelikult avastasime laagri lõpus, et nad olid hoolega musklit ja tasakaalu treeninud ning etendasid meile vägagi proffessionaalse show.

Töötoad olid meie igapäevane tegevus, sest oli ju mille nimel pingutada. Kõik koos meeskonnana töötasime meie oma tsirkuse show nimel. Ning oli see vast etendus! Kiidusõnu jagus peale etendust veel öössegi sest ega selle lõpp veel laagri lõppu tähendanud. Nautisime oma õnnestumist poole ööni meie oma baaris, kus dj ja baarman oli keegi meie seast. Tõsi küll oli baar alkoholivaba, kuid niivõrd meeldivasse ja lõbusasse seltskonda oleks patt alkoholi juurde lisada!

Õhtune "kellerbar" ehk tõlkes keldri baar oli meie päralt siis, kui vaid soovisime. Kes akrobaatikas musklit ei treeninud tegi seda õhtuti tantsuplatsi tantsu vihudes ja kõhulihaseid valusaks naerdes Igati alternatiivselt sportlik viis nüüd tagant järgi mõelda.

Selline oli meie pere, ja meie toimetamised. Poleks kunagi varem mõelnud, et 30st inimesest võib saada nädalaga pere, kuid nii see on. Iga liige selles suures peres oli tähtis ja igaühe eest hoolitseti nagu venna-õe eest.

Usaldus - kuhu me nüüd küll kõnnime, ja ega ometi keegi viga ei saa?! Kaugel sellest! nagu 1 inimene liikusime :)

Poi keerutamise töötuba.

Laagris osalenud noored ütlesid peale laagrit nii:

"Laager „Off to join the Circus“ on parim laager kus ma olen käinud! Ma ei unusta seda iialgi! Minu reisi jäävad mulle meenutama vahvad hetked, vapustavad mälestused ja uued head sõbrad nii Eestist kui välismaalt!"

"Nädalaga saime kõik väga lähedaseks nagu üks suur perekond!"  -Maria

"Samuti meeldis mulle, et selles laagris ei olnud kõige tähtsam laitmatu võõrkeele oskus, vaid lihtsalt see, et sa julgeksid proovida ja ei kardaks teha vigu. Üritades suhelda, paranes mu võõrkeeles suhtlemise oskus." Katre

"Tundsin, et sain sealt palju enesekindlust juurde! Lahkuda ei tahtnud sealt üldse, ning kurb oli lahti öelda niivõrd toredatest inimestest :( Lahkudes sain palju uusi emotsioone ning mälestusi, mis iial ei unune! Kui vaid saaks, kordaks seda reisi uuesti." -Elisabeth

"Võib-olla kõige olulisem ühe taolise laagri juures on see, et saaks grupiga hästi klappima. Esimese päeva õhtuks teadsime me juba nii mõndagi Elisabethi magusaarmastusest, Mereli toidueelistustest, Kinne ja Karolini meestemaitsest jne. Tõdemus: grupp oli megaäge! Eks see oli suuresti ka meie „emmede“ süü, kes, olles vastavalt 19 ja 20 aastat vanad, loobusid igasugusest kanaemasusest ning olid meie sõbrad ning alati olemas, kui neid vaja."

"Hoolimata kõigest ilusast ning mitte nii ilusast, oli tegemist siiski megatoreda laagriga, mis oli ülimalt ägeda teemaga (no kuulge, tsirkus!) koos veelgi lahedamate inimestega. Meie ainus päikesepaisteline ilm oli perfektselt ajastatud linnaskäigupäevale, seltskond juba mainitult ülim, meie workshopid, juhendajad, meie etendus… Lühidalt kokkuvõttes, see laager oli Parim! Miss you guys!" - Kaisa

Kuidas keerata ümber jalgealune tekk, millelt maha astuda ei tohi. Koostöö oli meil suurepärane!

Projekti toetas EL haridusprogramm Youth in Action.