noortevahetus Tšehhis "Film Camp - Movie Factory"

Rahvusvaheline noortelaager Tšhhis
“Film Camp 2013 – Movie Factory”
15. - 22.07.2013


Tšehhi filmilaager toimus fantastilises väikeses Olomouci maakonnas asetsevas linnas nimega Sobotín. See oli hubane väike koht Sudeetide mäestikuahela vahel, ning see aitas tekitada kohati eksootilise tunde. Laagris osalesid peale Eestlaste ja Tšehhide ka noored Sloveeniast, Soomest ja Slovakkiast.

Päevaplaan oli väga hästi koostatud, tegevust jätkust kogu päevaks. Tegevuste käigus õppisime kaamera käsitsemist, klippide monteerimist ühtseks lühifilmiks ja ka green-screeni kasutamist. Viimasel päeval oli pikk retk mäkke ja õhtul Alois Nebeli filmi vaatamine, lisaks sai harjutada koordineeritud tantsimist, enda logo loomist ja muud säärast.

Hommikul hakkasid tegevused peale, mis kestsid lõunapausini. Lõunapaus ise oli kaks tundi (kolm tundi palavate ilmadega), mille jooksul saime kõik minna basseini või jõkke jahutama. Peale lõunapausi jätkusid üritused kuni õhtuni. Iga õhtu oli mingi riigi tutvustusõhtu, kus sellest riigist pärit laagrilised said jagada oma traditsioone, mänge ja toite.

Meelde jäi väga ka 3,1 km mäe otsa ronimine. Kuigi enamus olid väga väsinud, ning päris lõppsirgele kõik ei jõudnudki, oli see väga uhke lõpp fantastilisele laagrile.

Kogu laagri õhkkond soosis tutvumist ja suhtlemist, mistõttu keegi ei tundnud end väljajäetuna. Kogu laagrielamuse tegi toredaks laagri Crew, nende suhtumine oli väga professionaalne tegevuste käigus ja kodune vabal ajal. Lisaks tegevustelt õpitule sai nende käest soovi korral veel näpunäiteid erinevates filmi loomise aspektides.


Laagris osalenud noored ütlesid peale laagrit nii:

"Kokkuvõtteks oli laager huvitav ning andis palju kogemusi. Sain uusi teadmisi nii erinevat riikide kui ka kultuuride kohta kui ka filmimindusest üldiselt. Samuti olen õnnelik, et sain oma inglise keelt praktiseerida ning uusi tuttavaid ja sõpru mujalt maailmast. On vahva, kui selliseid programme tehakse ning rahastatakse, sest elus loevad kogemused ja seda see laager ka andis." -Kaija

"Mis mulle kõige enam meeldis olidki just inimesed. Erirahvused ehk erikultuurid koos ja kõigiga võis täiesti vabalt rääkida ja alati leiti  teema millest rääkida. Ilm soosis kogu seda üritust ja viimasel päeval oli isegi kurbustunne, et juba on läbi. Hoian siiani paljudega kontakti ja hindan seda kogemust, mis filmilaager Tsehhis mulle andis, väga kõrgelt." - Kristjan


Filmilaager toimus ka eelmisel aastal ning 2012 laagris tehti sellised filmid. Ja nad keegi ei teadnud filmist alguses midagi!

Projekti toetab EL haridusprogramm Youth in Action.