Uudised

Otsime ägedaid tuginoori Eesti keele ja kultuuri laagritesse 2017! TÄHTAEG: 2.MAI

Otsime ägedaid, lõbusaid, abivalmeid, osavõtlikke, suhtlevaid ja uudishimulikke 15-18aastaseid tuginoori 2017. aasta Eesti keele ja kultuuri laagritesse!

KANDIDEERIMISE ANKEET. TÄHTAEG 2. MAI!

VAATA VEEL INNUSTAVAID VIDEOSID HEADESTI FACEBOOKIS!

MTÜ HeadEst korraldab ka sel suvel väga populaarseid ja unustamatuid väliseesti noorte eesti keele- ja kultuurilaagreid. Laagrite eesmärk on võimaldada eesti juurtega noortel saada teada, mis on Eesti, õppida eesti keelt ja leida Eestist sõpru.

Igas laagris osaleb 22 13-18aastast väliseestlast ja 8 15-18 aastast kodueestlast.

 

Laagrid on osalejatele tasuta.

 

KUS JA MILLAL?

Laagrid toimuvad Viljandimaal Venevere Puhkekülas http://veneverepuhkekyla.eu/

I vahetus 27. juuni - 7. juuli (algajad)

II vahetus 18.-28. juuli (keskmised keeleoskajad)

III vahetus 1.-11. august (vabalt rääkijad)

 

KEDA OTSIME?

Aktiivseid ja toredaid 15-18aastaseid noori, kes tahaksid osaleda Eesti kõige toredamas noortelaagris, kus saab õpetada eesti keelt, leida kõige toredamaid sõpru kogu maailmast, avastada oma võimeid, saada unustamatuid kogemusi ja avastada meie väikest Eestit.

Otsime usaldusväärseid ja uudishimulikke noori, kellele meeldib suhelda, kes tahavad arendada oma suhtlemis-, juhtimis- ja osalemisoskuseid, oskavad eesti keelt vabalt (ei pea koolis 5 olema) ja kes tahavad end proovile panna.

Palun julgustage toredaid noormehi laagrisse kandideerima!

 

TUGINOORE ÜLESANDED

Tuginoor on tavaline laagriline. Lihtsalt tema oskab eesti keelt vabalt. Tuginoore ülesanne on olla väliseesti noortele abiks ja toeks keeleõppel, Eesti avastamisel ja siin enda hästi tundmisel. Lisaks on tuginoore ülesanneteks võrkpalli mängimine, ujumine, saunas käimine, naermine, lobisemine jpm. Vaata mida me laagris teeme:

 

Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks tuleb noorel endal täita online ankeet, sh enesetutvustus-motivatsioonikiri. TÄHTAEG 3. MAI!

Kirjuta kõige pealt valmis enesetutvustus-motivatsioonikiri (kuni 750 sõna). Kirjuta kes sa oled, millega tegeled, miks sa tahad laagris osaleda ja miks just sina peaksid seal olema.

Seejärel täida ankeet.

Ja siis hoia pöialt!

TÄHTAEG: 2. MAI!

Tuginooreks kandideerimise ankeet

 

Vaata eelmise aasta laagrite filmi!

 

Mida arvasid ja kogesid varasemad tuginoored?

"Tegelikult polegi ma nii häbelik"

"Enne laagrit pidin ma ühe teise Eesti tuginoorega ühele saksa tüdrukule lennujaama vastu minema ning temaga Tallinnas aega veetma. See oli äge ning minu jaoks tuli üllatusena kui julge ma julgesin olla tol hetkel. Üldse selle laagri vältel jõudis mulle kohale, et tegelikult polegi ma nii häbelik ja minus on peidus teatud liidriomadused. Ma olen aru saanud, et teatud olukordades on mul vahest väga raske iseendaks jääda ja sellepärast olen püüdnud selle laagri jooksul ennast rohkem avada/rohkem suhelda ning mitte püüda olla keegi teine." (15a neiu)

 

"Ma teadsin laagri alguses, et ma polnud kõige sõbralikum inimene.

Vastupidi hoopis, ma olin natuke närviline kui me enesetutvustust tegime. Ma kartsin, et ma jätan teistele halva mulje, kuid kõik tegelikult läks sujuvalt ja ma sain hakkama. Nimed olid küll rasked ja nad ei jäänud mulle meelde, kuid vaikselt hakkas midagi ikka meelde jääma. Sealt edasi hakkas selline väike rutiin tekkima, kus ma ainult poistega rääkisin. See rutiin aga murdus, kui ma üks hommik istusin maha ja rääkisin ühe tüdrukuga. Sellest hetkest edasi hakkasin ma kasvama. Ma hakkasin regulaarselt kõigiga rääkima ja ma hakkasin niisama „hängima“, mida ma elus pole iialgi teinud. Sõbrad hakkasid mulle tekkima ja mu nimi sai tuntuks igal pool laagris. Ma hakkasin teistelt laagriosalejatelt nõu võtma ja nende lugusid kuulama. Ma hakkasin igapäevaselt mõtlema, kuidas mul oli kuni selle ajani laagris läinud ja ma hakkasin vaikselt aru saama seda, kui palju teistel inimestel on kogemusi ja kuidas oleks sellest võimalik midagi õppida. Ma hakkasin kasvama. Nüüd kui ma olen juba „finishis“ saan ma sellest kõigest aru. Ma jään seda kogemust elu lõpuni mäletama ja ma loodan seda, et ma saaksin tulevikus jälle osaleda." (16a noormees)

 

"Sain aru, et inimene on habras ja haavatav, kuid see pole halb."

"Kui kuulsin võimalusest osaleda Eesti keele ja kultuuri laagris, oli mu esimene mõte „Aga muidugi, teeme ära!“ Järele mõtlema hakates, tõstis pea mu sisemine sõber ja vaenlane – mu sisemine muretseja. Mu sisemise sõbra leidmine oli minu jaoks laagri suurim avastus. Enne ma lihtsalt ei tahtnud ja ei osanud teda näha. Ta hakkas esitama küsimusi, muutes mind ebakindlaks: „Mis siis saab, kui ma ei saa hakkama? Mis siis saab, kui ma ei leia sõpru? Mis siis, kui ma pole piisavalt hea?“ Küsimusi oli lõputult. Juba esimesel päeval tõestasin oma sõbrale, et ta eksis rängalt. Kui sind ümbritsevad rõõmsad ja avatud inimesed, siis lihtsalt pole põhjust ja aega muretseda. Ma tõestasin oma sõbrale, et ma suudan märgata ja mõista. Ma tõestasin, et ma olen võimeline arenema ja muutuma. Ma õppisin mõistma ja väärtustama inimesi, kes on mu kõrval. Ma kogesin seda, kuidas 15 minutit saavad muuta inimese mõttemaailma ja ellusuhtumist." (16a. neiu)

 

"See laager andis mulle julguse armastada. Julguse elada."

"Mulle tegelikult ei mahu pähe, kuidas saavad 10 päeva inimest nii palju arendada. Olen selle peale väga palju mõelnud. Ma ei tea, kuidas on see võimalik, aga see laager tõesti muutis mu elu. Kõlab liialdusena, aga eelmise aasta laager oli tõesti mu õnneliku elu stardipakk. Ja kui eelmine aasta oli stardipakk, siis see aasta oli nagu liumägi taeva poole. Eelmisel aastal avastasin ja avanesin, sellel aastal kasvasin ja õppisin. Siin laagris avastasin ja õppisin enda kohta nii palju. Siin õppisin ma õppima ja õpetama. Siin tunnistasin endale kui palju ma tegelikult sõltun teiste inimeste arvamusest ja peale selle avastuse tegemist sain esimest korda selle probleemiga iseendas tegeleda.  Ma ei suuda sõnastada seda kui tähtsad siinsed inimesed mulle on. Ma armasta neid inimesi. Tõesti armastan. Südame põhjast. Uus perekond. Sõbrad igaveseks. Kordumatu kooslus. See laager muutis mu elu. Mõlemal aastal. Muutis minu arusaamisi iseendast ja teistest inimestest. See laager andis mulle inimesed, kes jäävadki mulle südamesse.  Ma ei tea, kas tänada Eppu, taevast, Jumalat, saatust, heade asjade kokku langemist või iseennast, aga ma ei suuda kunagi kirjeldada oma tänulikkust selle eest, et see laager olemas on ja mina siia sattusin. Ja ma ei oska väljendada oma soovi kui väga ma siia tagasi tahan tulla. Igal inimesel on oma elus vaja vähemalt ühte HeadEsti keelelaagrit. Aga oma kohta ma ei loovuta.Aitäh, et selline koht olemas on." (15a. neiu)

 

"Ma võtsin omaks mõtte, et pole halb olla erinev"

"Selles laagris oli minu jaoks rõhk endaga töötamisel. Meie igapäevased reflektsioonigrupid aitasid mul mõista oma vigu ja ka häid külgi. Kindlasti tean ma nüüd, et grupis töötamisel ei pea ainult mina olema see, kes vastutab ja teeb tööd. Ma õppisin, et elu on täpselt nii ilus, kui ilusaks sa selle mõtled. Ma võtsin omaks mõtte, et pole halb olla erinev ja see teebki inimese huvitavamaks." (17a neiu)

 

"Enne laagrisse tulekut olin ma väga vaikne ja tagasihoidlik."

"Enne laagrisse tulekut olin ma väga vaikne ja tagasihoidlik. Juba siia laagrisse tulek oli minu jaoks eneseületus. Mul oli nii palju hirme, mis kõik võib juhtuda ning kui laagrisse mineku päev kätte jõudis, mõtlesin ka veel, et kuidas ikka mitte minna saaksin. Lõpuks ma sain aru, et ma pean seda tegema ja kui ma enda mugavustsoonist välja ei tule, siis ei saagi midagi muutuda. Laagri alguses rääkisin ma peamiselt ainult eestlastega, kuid juba see aitas mul avatumaks muutuda. Tasapisi hakkasin ikka rohkem ka väliseestlastega suhtlema. Algul enda toakaaslastega, hiljem juba kõigi teistega ka. Laager on mind nii palju muutnud. Kui varem ei julgenud ma üldse midagi teha, siis nüüd võin ükskõik kellega rääkida ja teha ükskõik mida. Samuti õppisin ma laagris, et ei tohi eelarvamuste põhjal inimesi arvustada ja halvustada. Kõik inimesed on omamoodi erinevad, kuid kõik on oma erinevustest hoolimata väga toredad. Siin laagris ei ole ühtegi inimest, kes oleks kuidagi halvem kui teised. Kõik on võrdselt toredad." (15a. neiu)

 

"Olen muutunud enda parimaks minaks"

"HeadEst laagrid on olnud parimad 20 päeva mu elus. Ma olen siin palju arenenud ning olen muutunud enda parimaks minaks. Siit saadud kogemused on nii väärtuslikud, et kogu maailma raha ei suudaks neid kinni maksta. Keele ja kultuuri laagrist kuulsin oma sõbrannalt, kes kuulis sellest oma sõbrannalt. Esimest korda siia tulles kartsin ma meeletult. Ma olin alati olnud häbelik ja kartsin võõrastega rääkida. Kui võõras tuli mult teejuhiseid küsima, siis ma mängisin lolli ja jooksin minema. Ei saaks öelda, et mul enne laagrit igav elu oleks olnud, aga peale laagrit on mu elu muutunud palju huvitavamaks ning sõpraderohkemaks. Kõige hinnalisem isikuomadus, mida ma laagris kõige rohkem arendasin on julgus. Enne laagrit see mul peaaegu, et puudus. See omadus on mulle vajalik kogu eluks. Tänu sellele laagrile on mul olnud piisavalt julgust leida uusi tutvusi. Mul on olnud piisavalt julgust, et võta oma igasugustest huvitavatest huviringidest ja võistlustest, kust olen omakorda saanud palju kogemusi ja tutvusi." (16a. neiu)

 

"Minu roll oli olla mina ise. See oli alguses naljakas"

"Laagrisse kohale jõudes hakkasin ka koheselt arusaama, mis on siin minu roll. Selleks oli roll olla mina ise. See oli alguses naljakas, sest mulle tundus, et ma pean kellegi suur tugi olema, reaalselt toeks olemine oli see, et olin lihtsalt kõigile olemas. See oli mu esimene sisemine õppimine. Järjest enam hakkasin arusaama, et iga tavalise mängu taga on põhimõte, õppida sai kõigest, kas siis meeskonnatöös, üksinda tehes harjutust või lihtsalt üksteist motiveerides. Isiklikult sain juba teisel päeval aru, et mu sees toimub tegelikult väga suur õppimine. Näiteks see, et ma tegelikult armastan suhelda ja selle põhjal luua mõnus seltskond ja usaldus. Kõige rohkem tegi mu hingele pai see hetk, kui välisnoored ja tuginoored tulid mu juurde, ning hakkasid kohe rääkima, kui hästi neil läheb ja et mida nad teinud on. Selline väga meeldiv usaldustunne." (18a. neiu)

 

VAATA KA 2015. AASTA KEELELAAGRI AJALEHTE

 

KANDIDEERI TUGINOOREKS!Tagasi