Uudised

OTSIME NOORTEJUHTE Eesti keele ja kultuuri laagritesse! TÄHTAEG 30. aprill

Maailma kõige toredamad noorte suvelaagrid ootavad toredaid ja energilisi noortejuhte, et pakkuda jälle eesti juurtega noortele unustamatut suvekogemust Eestist.

Ootame oma tiimi toredaid, lõbusaid, hoolivaid ja uudishimulikke noortejuhte. Võid töötada praegu mingil moel noortega, aga võibolla tegid seda kunagi ammu, olid aktiivne mõnes organisatsioonis või oled ise osalenud suvelaagrites ja tead kui tähtsad need on. Ootame oma tiimi toredaid mentoreid, kes tahaksid LUUA JA TAASKOGEDA SUVELAAGRI VÕLU, sõltumata sellest, mis tööd praegu päriselt teed.

Kandideerimise tähtaeg 30. aprill

 

"It was the happiest days in my life. I loved the leaders, people, place, food. It was amazing!" Linda 15 Valgevenest

"Olen siin juba kolmandat korda ja iga aasta olen uusi sõpru saanud, nüüd tulen ma Eestisse parema meelega, kuigi olen ka õppinud tänu laagrile mitu asju, mida ma enne ei teadnud. Täiega parim laager!" Marco 17 Itaaliast

Video on tehtud laagriliste enda poolt. Videos näed kui kaunis kohas laagrid toimuvad.

HeadEst on korraldanud rahvusvahelisi noortelaagreid juba üle 12 aasta. Kõikide laagrite eesmärk on aidata noortel iseseisvuda, ennast avastada ja enesekindlalt oma tulevikku ehitada.

Aastast 2013 oleme Eesti riigi partnerid väliseesti noorte Eesti keele ja kultuuri laagrite korraldamisel. Keelelaagrites kohtuvad 13-18aastased noored - 22 väliseestlast ja 8 kodueestlast. Keelelaagrite eesmärk on muuta Eesti enda omaks - tutvuda Eestiga, õppida eesti keelt, veeta toredasti suve ja leida uusi eesti keelt rääkivaid omavanuseid sõpru.

Keelelaagrid muutuvad iga aastaga üha populaarsemateks, sest levivad jutud, et 10 päevaga hakkavadki noored eesti keelt rääkima ja vaiksetest ebakindlatest lastest saavad julged, enesekindlad ja lõbusad noored. Ning, et selles laagris on lihtsalt väga tore.

Kas sa tahad teada kuidas on võimalik, et üks 14aastane noormees teeb suure rõõmuga keset ilusat suve eesti keele käänete eksamit? Tule ja vaata ning aita meil need laagrid jälle sama heaks teha!

Vaata laagri videosid ja tagasisidet Keelelaagrie lehelt ja HeadEsti Facebookist.

 

Kus ja millal?

2017. aasta keelelaagrid toimuvad Viljandimaal imekaunis ja väga hea söögiga Venevere Puhkekülas.

I vahetus 27. juuni - 7. juuli (algajad keeleoskajad)

II vahetus 18.-28. juuli (keskmised keeleoskajad)

III vahetus 1.-11. august (vabalt rääkijad)

 

Esimeses vahetuses toimub töö kõikides keeltes - eesti, inglise, vene ja vastavalt vajadusel ka teistes keeltes. Teises vahetuses on enamasti eesti ja inglise keel ning viimases vahetuses ainult eesti keel.

 

TULE JA SAA SELLEST TOREDUSEST OSA!

 

 

KEDA OTSIME?

Otsime oma tiimi uusi aktiivseid ja sõbralikke noortejuhte, kes tahaksid kogeda ja õppida meie salapärast enesekindlust andvat noorte juhtimis- ja õpetamisstiili, et mõista tõeliselt kaasavat noortetööd ja mitte ainult.

 

Varasemad noortejuhid on öelnud:

"Tänu keelelaagrile hakkasin koolis ka oma õpilastele ruumi andma."

"Uskumatu, et vabaduse andmisega teismelised ei teegi midagi. Kahju, et kõikjal sellist põhimõtet ei julgeta rakendada."

"See laager aitas mul mõista enda juhtimisstiili ja sain julgemaks juhiks."

 

KEDA OTSIME?

 • Mehi ja naisi, kes näevad noortes inimesi.
 • Inimesi, kes tahavad olla noortele headeks mentoriteks ja julgustajateks.
 • Inimesi, kes mäletavad oma teismeiga, mäletavad oma kasvamisvalu ja seega eelkõige mõistavad, mitte ei taha noori muuta.
 • Inimesi, keda paelub noortejuhi vastutusrikas, kuid väga lõbus ja väga palju andev töö.
 • Inimesi, kes soovivad arendada enda noortega töötamise teadmiseid ja oskuseid, uurida oma hoiakuid sellesse töösse ning luua noortele toreda arenemiskeskkonna.
 • Inimesi, kes on väga head suhtlejad ja suhestujad ning kellele suhtlemine meeldib. Suhtlemine on juhtimise kõige olulisem oskus.
 • Inimesi, keda paelub hea ja inimlik juhtimine ning motiveerimine ja kes tahaksid seda harjutada.
 • Inimesi, kes on paindlikud, taluvad pinget, ootamatusi ja plaanide muutust.
 • Inimesi, kes on usaldusväärsed, vastutustundlikud ja kes on hingelt noored (ehk siis ei räägi stiilis - kui mina noor olin, siis tegelesin...)
 • Noortejuhte, kes soovivad aidata korraldada meeleolukaid, uuenduslikke ja sisulisi laagreid ning arendada oma noorte kaasamise ja avatud õpikeskkonna loomise pädevusi.
 • Noortejuhtidelt ootame valmisolekut ja huvi arendada toredat ja tulemuslikku keeleõpet. (selleks ei pea tingimata olema õpetaja)

 

 

Noortejuhi töökirjeldus.

Noortejuhi ülesanne on olla noortegrupile ja üksikutele noortele toeks ning julgustajaks.

Iga noortejuht juhendab laagris ühte töötuba (nt eesti keele tund, meedia, näidend, peo korraldamine, Eestimaa avastamine), õpetab 1-2 välisnoorele eesti keelt ja on mentoriks ühele noortegrupile. Lisaks aitab korraldada laagri üldtegevusi, käib ekskursioonidel ja veedab noortega koos aega.

Töö on väsitav, aga väga lõbus ja palju pakkuv. Saad veeta aega väga kaunis ja rahustavas looduses.

Saad väga hästi süüa, ujuda, võrkpalli mängida, imetleda kaunist päikseloojangut või tähti ja väga palju muud. Sul on oma tuba.

 

Mida pakume?

 • SUVELAAGRI VÕLU.
 • Väga toredat kogemust.
 • Väga head sööki ja oma tuba.
 • Võimalust tõeliselt kohtuda noortega Eestist ja teistest riikidest ehk siis kohtuda uue põlvkonnaga.
 • Noorte kaasamise ja juhendamise enesetäiendust tunnustatud Enesemeisterlikkuse coachi ja koolitaja Epp Adleri juhendamisel. Epp on laagrite peakorraldaja.
 • Uut vaatenurka õppimisele ja loovusele ning inspireerivat seltskonda.
 • Kaunist loodust ja õues olemise võimalust.
 • Avaramat vaadet Eestile ja eestlusele.
 • Laagrieelset koolitust ja ettevalmistust.
 • Noortevaldkonnale omast töötasu.

 

Kandidaadilt ootame

 • Eelkirjeldatud omadusi ja hoiakuid.
 • Mingitki noortega töö kogemust koolis, noortevaldkonnas või organisatsioonides.
 • Kasuks tuleb kui oled ise kunagi mõnes rahavusvahelises projektis osalenud.
 • Head eesti keele oskust.
 • Inglise ja/või vene keele oskust suhtlustasemel ja julgust neid rääkida.
 • Head suhtlusoskust ja soovi noortega suhelda.
 • Avatud suhtumist, paindlikkust ja stressitaluvust.
 • ENTK laagrikasvataja tunnistus tuleb kasuks (võib omandada kevadel 2017)

 

Kuidas kandideerida?

 1. CV, sh hariduse, noortega töö kogemuse ja keeleoskuse kirjeldus.
 2. ENTK laagrikasvataja tunnistuse skaneeritud koopia või number ja tunnistuse saamise kuupäev (kui tunnistus on omandamisel, siis eeldatav tunnistuse saamise kuupäev)
 3. Motivatsioonikiri vabas vormis (max. 2 lk) – palun kirjelda lühidalt 1. kes sa oled 2. miks see pakkumine Sind kõnetab ja miks sooviksid selles osaleda 3. tutvusta oma oskuseid, hobisid, mis võiksid laagris kasulikud olla 4. oma kogemusest tulenevalt, millist juhtimist ja tuge teismelised vajavad. Too välja kui teed mingit sporti, käid nt linde vaatamas, oskad teha videosid, veebe, näputööd vms.
 4. Märgi motivatsioonikirjas millistesse vahetustesse kandideerid? (võib mitmesse)

 

Kandideerimise tähtaeg: 30. aprill

Dokumendid saata: epp(at)headest.ee

 

Täpsem info pakkumise kohta: Epp Adler, MTÜ HeadEst epp(at)headest.ee

 

EESTI KEELE JA KULTUURI LAAGRI AJALEHT 2015

 

2015. AASTA KEELELAAGRI LÜHIFILM:

 

Eelmise aasta laagrite osalejate tagasiside.

 

Mida eelmise aasta tuginoored laagrist said?

"Tegelikult polegi ma nii häbelik"

"Enne laagrit pidin ma ühe teise Eesti tuginoorega ühele saksa tüdrukule lennujaama vastu minema ning temaga Tallinnas aega veetma. See oli äge ning minu jaoks tuli üllatusena kui julge ma julgesin olla tol hetkel. Üldse selle laagri vältel jõudis mulle kohale, et tegelikult polegi ma nii häbelik ja minus on peidus teatud liidriomadused. Ma olen aru saanud, et teatud olukordades on mul vahest väga raske iseendaks jääda ja sellepärast olen püüdnud selle laagri jooksul ennast rohkem avada/rohkem suhelda ning mitte püüda olla keegi teine." (15a neiu)

 

"Ma teadsin laagri alguses, et ma polnud kõige sõbralikum inimene.

Vastupidi hoopis, ma olin natuke närviline kui me enesetutvustust tegime. Ma kartsin, et ma jätan teistele halva mulje, kuid kõik tegelikult läks sujuvalt ja ma sain hakkama. Nimed olid küll rasked ja nad ei jäänud mulle meelde, kuid vaikselt hakkas midagi ikka meelde jääma. Sealt edasi hakkas selline väike rutiin tekkima, kus ma ainult poistega rääkisin. See rutiin aga murdus, kui ma üks hommik istusin maha ja rääkisin ühe tüdrukuga. Sellest hetkest edasi hakkasin ma kasvama. Ma hakkasin regulaarselt kõigiga rääkima ja ma hakkasin niisama „hängima“, mida ma elus pole iialgi teinud. Sõbrad hakkasid mulle tekkima ja mu nimi sai tuntuks igal pool laagris. Ma hakkasin teistelt laagriosalejatelt nõu võtma ja nende lugusid kuulama. Ma hakkasin igapäevaselt mõtlema, kuidas mul oli kuni selle ajani laagris läinud ja ma hakkasin vaikselt aru saama seda, kui palju teistel inimestel on kogemusi ja kuidas oleks sellest võimalik midagi õppida. Ma hakkasin kasvama. Nüüd kui ma olen juba „finishis“ saan ma sellest kõigest aru. Ma jään seda kogemust elu lõpuni mäletama ja ma loodan seda, et ma saaksin tulevikus jälle osaleda." (16a noormees)

 

"Sain aru, et inimene on habras ja haavatav, kuid see pole halb."

"Kui kuulsin võimalusest osaleda Eesti keele ja kultuuri laagris, oli mu esimene mõte „Aga muidugi, teeme ära!“ Järele mõtlema hakates, tõstis pea mu sisemine sõber ja vaenlane – mu sisemine muretseja. Mu sisemise sõbra leidmine oli minu jaoks laagri suurim avastus. Enne ma lihtsalt ei tahtnud ja ei osanud teda näha. Ta hakkas esitama küsimusi, muutes mind ebakindlaks: „Mis siis saab, kui ma ei saa hakkama? Mis siis saab, kui ma ei leia sõpru? Mis siis, kui ma pole piisavalt hea?“ Küsimusi oli lõputult. Juba esimesel päeval tõestasin oma sõbrale, et ta eksis rängalt. Kui sind ümbritsevad rõõmsad ja avatud inimesed, siis lihtsalt pole põhjust ja aega muretseda. Ma tõestasin oma sõbrale, et ma suudan märgata ja mõista. Ma tõestasin, et ma olen võimeline arenema ja muutuma. Ma õppisin mõistma ja väärtustama inimesi, kes on mu kõrval. Ma kogesin seda, kuidas 15 minutit saavad muuta inimese mõttemaailma ja ellusuhtumist." (16a. neiu)

 

"See laager andis mulle julguse armastada. Julguse elada."

"Mulle tegelikult ei mahu pähe, kuidas saavad 10 päeva inimest nii palju arendada. Olen selle peale väga palju mõelnud. Ma ei tea, kuidas on see võimalik, aga see laager tõesti muutis mu elu. Kõlab liialdusena, aga eelmise aasta laager oli tõesti mu õnneliku elu stardipakk. Ja kui eelmine aasta oli stardipakk, siis see aasta oli nagu liumägi taeva poole. Eelmisel aastal avastasin ja avanesin, sellel aastal kasvasin ja õppisin. Siin laagris avastasin ja õppisin enda kohta nii palju. Siin õppisin ma õppima ja õpetama. Siin tunnistasin endale kui palju ma tegelikult sõltun teiste inimeste arvamusest ja peale selle avastuse tegemist sain esimest korda selle probleemiga iseendas tegeleda.  Ma ei suuda sõnastada seda kui tähtsad siinsed inimesed mulle on. Ma armasta neid inimesi. Tõesti armastan. Südame põhjast. Uus perekond. Sõbrad igaveseks. Kordumatu kooslus. See laager muutis mu elu. Mõlemal aastal. Muutis minu arusaamisi iseendast ja teistest inimestest. See laager andis mulle inimesed, kes jäävadki mulle südamesse.  Ma ei tea, kas tänada Eppu, taevast, Jumalat, saatust, heade asjade kokku langemist või iseennast, aga ma ei suuda kunagi kirjeldada oma tänulikkust selle eest, et see laager olemas on ja mina siia sattusin. Ja ma ei oska väljendada oma soovi kui väga ma siia tagasi tahan tulla. Igal inimesel on oma elus vaja vähemalt ühte HeadEsti keelelaagrit. Aga oma kohta ma ei loovuta.Aitäh, et selline koht olemas on." (15a. neiu)

 

"Ma võtsin omaks mõtte, et pole halb olla erinev"

"Selles laagris oli minu jaoks rõhk endaga töötamisel. Meie igapäevased reflektsioonigrupid aitasid mul mõista oma vigu ja ka häid külgi. Kindlasti tean ma nüüd, et grupis töötamisel ei pea ainult mina olema see, kes vastutab ja teeb tööd. Ma õppisin, et elu on täpselt nii ilus, kui ilusaks sa selle mõtled. Ma võtsin omaks mõtte, et pole halb olla erinev ja see teebki inimese huvitavamaks." (17a neiu)

 

"Enne laagrisse tulekut olin ma väga vaikne ja tagasihoidlik."

"Enne laagrisse tulekut olin ma väga vaikne ja tagasihoidlik. Juba siia laagrisse tulek oli minu jaoks eneseületus. Mul oli nii palju hirme, mis kõik võib juhtuda ning kui laagrisse mineku päev kätte jõudis, mõtlesin ka veel, et kuidas ikka mitte minna saaksin. Lõpuks ma sain aru, et ma pean seda tegema ja kui ma enda mugavustsoonist välja ei tule, siis ei saagi midagi muutuda. Laagri alguses rääkisin ma peamiselt ainult eestlastega, kuid juba see aitas mul avatumaks muutuda. Tasapisi hakkasin ikka rohkem ka väliseestlastega suhtlema. Algul enda toakaaslastega, hiljem juba kõigi teistega ka. Laager on mind nii palju muutnud. Kui varem ei julgenud ma üldse midagi teha, siis nüüd võin ükskõik kellega rääkida ja teha ükskõik mida. Samuti õppisin ma laagris, et ei tohi eelarvamuste põhjal inimesi arvustada ja halvustada. Kõik inimesed on omamoodi erinevad, kuid kõik on oma erinevustest hoolimata väga toredad. Siin laagris ei ole ühtegi inimest, kes oleks kuidagi halvem kui teised. Kõik on võrdselt toredad." (15a. neiu)

 

"Olen muutunud enda parimaks minaks"

"HeadEst laagrid on olnud parimad 20 päeva mu elus. Ma olen siin palju arenenud ning olen muutunud enda parimaks minaks. Siit saadud kogemused on nii väärtuslikud, et kogu maailma raha ei suudaks neid kinni maksta. Keele ja kultuuri laagrist kuulsin oma sõbrannalt, kes kuulis sellest oma sõbrannalt. Esimest korda siia tulles kartsin ma meeletult. Ma olin alati olnud häbelik ja kartsin võõrastega rääkida. Kui võõras tuli mult teejuhiseid küsima, siis ma mängisin lolli ja jooksin minema. Ei saaks öelda, et mul enne laagrit igav elu oleks olnud, aga peale laagrit on mu elu muutunud palju huvitavamaks ning sõpraderohkemaks. Kõige hinnalisem isikuomadus, mida ma laagris kõige rohkem arendasin on julgus. Enne laagrit see mul peaaegu, et puudus. See omadus on mulle vajalik kogu eluks. Tänu sellele laagrile on mul olnud piisavalt julgust leida uusi tutvusi. Mul on olnud piisavalt julgust, et võta oma igasugustest huvitavatest huviringidest ja võistlustest, kust olen omakorda saanud palju kogemusi ja tutvusi." (16a. neiu)

 

"Minu roll oli olla mina ise. See oli alguses naljakas"

"Laagrisse kohale jõudes hakkasin ka koheselt arusaama, mis on siin minu roll. Selleks oli roll olla mina ise. See oli alguses naljakas, sest mulle tundus, et ma pean kellegi suur tugi olema, reaalselt toeks olemine oli see, et olin lihtsalt kõigile olemas. See oli mu esimene sisemine õppimine. Järjest enam hakkasin arusaama, et iga tavalise mängu taga on põhimõte, õppida sai kõigest, kas siis meeskonnatöös, üksinda tehes harjutust või lihtsalt üksteist motiveerides. Isiklikult sain juba teisel päeval aru, et mu sees toimub tegelikult väga suur õppimine. Näiteks see, et ma tegelikult armastan suhelda ja selle põhjal luua mõnus seltskond ja usaldus. Kõige rohkem tegi mu hingele pai see hetk, kui välisnoored ja tuginoored tulid mu juurde, ning hakkasid kohe rääkima, kui hästi neil läheb ja et mida nad teinud on. Selline väga meeldiv usaldustunne." (18a. neiu)

 

TULE NOORTEJUHIKS! KANDIDEERIMISE TÄHTAEG 30. APRILLTagasi