Laager Itaalias "Sport Ability for a better tomorrow"

Rahvusvaheline noortelaager Itaalias
"SPORT ABILITY FOR A BETTER TOMORROW!"
09.-17.09.2013


Laager, mis tõi kokku väga palju erinevaid noori, et üheskoos proovida uusi asju. Kuigi kõigil noortel oli erinev taust, erivajadus ja keeleoskus saime proovida kõik erinevaid spordialasid ja õhtuti üheskoos lõbutseda. Proovisime ratastooli korvpalli, pimedate pesaballi, torballi, kergejõustiku alasi ja ka veidi käsitööd ja nuputamist.

Kõik tegevused toimusid erinevates kohtades, seega reisisime palju minibussidega ringi. Iga päev oli ootus, kuhu seekord minnakse. Ühel päeval seadsid meie bussijuhid suuna Aadria mere äärde, kus sai päikest, helesinist merd ja sooja mereõhku nautida, külastasime Omero muuseumit, mis on omapärane muuseum, kus saab katsuda kõiki skulptuure. Seal on kuulsate skulptuuride koopiaid, kui ka originaale ja muid reljeefseid esemeid, mida katsuda ja vaadata ning Loreto linna nõukogus viisime end kurssi erinevate riikide invaspordi olukorraga, pidasime maha debati ja arutlesime, mida saaksime meie teha, et spordivõimalused oleksid kättesaadavamad ka puuetega inimestele.

Laagris olev seltskond oli suurepärane! Ei möödunud tundigi ilma naeruta. Ühtne huumorisoon saatis meid terve laagri vältel, ning see oligi üheks põhiliseks põhjuseks, miks koju tagasi minna oli raske.

Laagris osalenud ütlesid nii:

"Osalejad teistest riikidest olid superlahedad, sain palju uusi sõpru, kellega suhtlen praegugi veel ja kindlasti ka tulevikus ja kes teab, võib-olla sõidan Sloveeniasse või Hungarisse. Igatahes see ei lugenud mingilgi määral kas inimene oli pime või ratastoolis, iseloom ja avatus luges :)" -Maarja M.

"Juba lennujaamas tundsin, et minuga koos reisivad väga lahedad inimesed, kes suudavad igal sammul kõik jamad naljaks pöörata ja igale olukorrale parima lahenduse leida. Ka õhtud olid mõnusad, mis sageli venisid öödeks. Seda tunnet polegi võimalik sõnadega kirjeldada, kui sa lihtsalt oled inimeste keskel, kes võtavad sind sellisena nagu sa oled ja tunned end vabalt." -Merit

"Saime palju põnevat näha ja proovida. Nimelt, et kuis pimedad pesapalli saavad mängida ja Dorbool oli ka põnev, see ongi nagu hiljem Eestis välja uurisin Rullpalli leebem variant.  Lisaks veel kergejõustiku alasid, mulle eriti  meeldis jooksmine. See annab ikka sellise vabaduse tunde. Lisaks mulle meeldisid erinevad  kultuuride õhtud, ehks iis kus ühte ja teist riiki tutvustati ja et kuis just teine riik teisest rääkis." -Maarja H.

"Oli väga hea üritus! Kui vaid selliseid veel tehtaks just liikumispuudega inimestele võtaks kohe osa ja korraldaks isegi kui võimalus oleks." -Martin

"Organisaatorid tegid hästi, et me pidime tegema tööd erinevates rühmades, kus olid rahvused segatud. Nad püüdsid suhelda nii hästi ja arusaadavalt, et isegi mina sain hakkama oma vaese inglise keelega. See pani suhtlema rohkem, nii sain uusi sõpru." -Svetlana


Projekti toetas EL haridusprogramm Youth in Action.