Laager Luksemburgis "OUTDOOR - A Never Ending Activity"

Rahvusvaheline noortelaager Luksemburis
"OUTDOOR - A Never Ending Activity"
24.07-01.08.2015

KANDIDEERIMISE TÄHTAEG: 15. mai!


Kas tead mis on Hispaania noorte lemmiktoit, Soome noorte lemmikmuusika või kas kõik Luksemburgi noored tahavad suureks saades saada pankuriteks?

Selle aasta juuli lõpus toimub Luksemburgis oodatud ja palju kiitust saanud, kuid sel aastal uuenenud rahvusvaheline noortevahetus "OUTDOOR - A Never Ending Activity", kus kohtuvad 15-18 aastased noored Eestist, Soomest, Luksemburgist ja Hispaaniast.

Noortevahetus toob kokku nelja väga erineva riigi noored, mis annab võimaluse leida uusi tuttavaid ja harjutada lisaks oma emakeelele veel vähemalt 5 keelt (inglise, saksa, soome, hispaania, luksemburgi jne). Laagri teema on iseseisvalt hakkama saamine ja noorest täiskasvanuks saamine. Oma vanematest iseseisvumine ja avastamine, millist elu sa elama tahad hakata on kõigi noorte suurim küsimus. Sel teemal selles müstilises laagris räägitaksegi. Kuidas mõtlevad oma elust erinevate riikide noored, mida nad kardavad, millest unistavad? Seda kõike tehakse väga toredal viisil erinevates töötubades. Laager toimub indiaanilaagris, kus toimuvad ka arutelud. Kuid lisaks saad võimaluse külastada imekaunist Luksemburgi linna, sõita mägijalgratastega, möllata järvel, õppida õues süüa tegema, matkata, õhtuti pidutseda ja väga palju rohkem. Esialgne programm.

Luksemburgi laagrid on ühed meie popimaid ja enim kiidetud laagrid, mis on suurepärased oma rahvusvahelise karjääri alustamiseks. Varasemalt toimusid laagrid nimega "Culture Point", kuhu meie oleme saatnud osalejaid lausa 6 korda. Loe ja vaata 2013. aasta laagri muljeid ja pilte

"See oli minu jaoks esimene rahvusvaheline noortevahetus, mis jääb ka kauaks meelde. Laagrist tulin tagasi paljude uute teadmistega, mis tulevad kindlasti tulevikus kasuks. Põhiline, mida laager mulle andis, on tohutult enesekindlust väljendada oma ideid, mõtteid, arvamusi, panna inimesed kuulama seda, mis mul on öelda. Tõeline life changing experience!" -Joanna, 15, osales 2013. aasta laagris

"Kindlasti soovitan kõikidele oma tuttavatele ja sõpradele minna HeadEst'i laagrisse ja üldse üritan inimesi rohkem igast elus antud võimalusest kinni haarata, sest meil on vaid üks elu ning seda peab nautima täiel võimsusel. Mul pole rohkem Teile midagi kirjutada, kui vaid AITÄH! Te kinkisite mulle väga head mälestused, kogemused, tutvused ja silmaringi laienemise." Selli, 16. Osales 2013. aasta laagris

Mis on noortevahetus?

See on 7-10päeva kestev ja sageli elumuutev maagia:) See on parim viis oma suvi ja elu põnevaks teha. Noortevahetus on erinevatest riikidest pärit noorte kohtumine, mille eesmärk on luua uusi sõpruseid, näha erinevaid kultuure oma sarnasustes ja erinevustes, saada keelepraktikat ja tegeleda süvitsi mingi maailma jaoks olulise teemaga. Selle juures on oluline, et eelteadmisi ei ole vaja - laagris omandad kõik vajalikud teadmised ja oskused. Enamus osalejate peamine tagasiside on, et neil ei ole kunagi nii lõbus olnud ja üks nädal ei ole kunagi nii huvitav olnud, nad said enda kohta väga palju teada ja avastasid kui sarnased erinevad kultuurid tegelikult on.

Keda ootame kandideerima?

Sellesse laagrisse saame Eestist saata 5 noort. Kandideerima ootame kõik, kes tahaksid teha midagi uut ja huvitavat, muuta oma suvi unustamatuks ja leida uusi sõpru. Varasem rahvusvaheline kogemus ei ole oluline, pigem vastupidi, ootame osalema eriti noori, kes ei ole varem rahvusvahelistes laagrites käinud! Laagri töökeel on inglise keel, kuid heast keeleoskusest olulisem on soov ja valmisolek võõrkeeles suhelda.

PRAKTILINE INFO:
Aeg: 24. juuli- 1. august 2015
Koht: Beaufort, Luksemburg
Kellele: 15-18-aastased noored Eestist, Luksemburgist, Hispaaniast ja Soomest. Eestist saab osaleda 5 noort.
Töökeel: inglise keel 
Majutus: indiaani tipi telkides
Osalustasu: 480€ (Osalustasu sisaldab kohalikku ja rahvusvahelist transporti, kindlustust, toitlustust, majutust ja programmi. Sellele lisandub ainult isiklik taskuraha)

Kui projekt tundub Sulle huvitav, siis saada oma täidetud osalejaankeet ja enesetutvustus (kuni 1 leheküljel kirjuta kes sa oled ja miks sa soovid sellesse laagrisse minna) aadressile headest(at)headest.ee.

KANDIDEERIMISE TÄHTAEG: 15. mai!

Lisainfo: Mereli Noormägi 58 242 773  mereli(at)headest.ee

 

Projekti korraldab: Nordstad Jugend http://homepage.nordstadjugend.lu/

Projekti partner Eestis on MTÜ HeadEst

Projekti toetas ELi rahastusprogramm Erasmus+