seminar "Sound Out The F-Word"

Rahvusvaheline seminar Saksamaal
"Sound Out The F-Word"
12.-19.07.2015

Juba paari nädala pärast toimub Saksamaal väga huvitav, intrigeeriv ja väga oluline seminar "Sound Out The F-Word". Seminari teema on tüdrukute ja naiste jõustamine ning naiste õiguste, võrdõiguslikkuse ja feminismi aja- ning asjakohasus moodsas ühiskonnas ja haridustöös. Seminari korraldab meie pikaajaline ja väga usaldusväärne partner Saksamaal.

Projekti käigus tutvutakse naiste küsimustega osalevates riikides, mõtiskletakse tüdrukute kasvatamise üle ja õpitakse kuidas jõustada tüdrukuid ning luua keskkonda, kus tüdrukud ja poisid saavad end võrdselt hästi tunda. Projekti tulemusena saad teadmisi ja kogemusi teemast, mida Eestis liiga sageli kardetakse ja liiga vähe käsitletakse, oskad juhtida noortegruppe ja paranevad sinu metoodilised teadmised tööst noortega, eriti tüdrukute jõustamiseks.

MTÜ HeadEsti jaoks on poiste ja tüdrukute jõustamine muutunud teemadeks, millega soovime hakata rohkem ja teadlikumalt tegelema. Ja otsime enda ridadesse toredaid naisi, kes sooviksid kaasa lüüa ja olla tüdrukutele julgeks, tugevaks ja toredaks eeskujuks naiseks kasvamisel.

HeadEsti projektid näitavad väga ohtlikku tendentsi. Kuigi projektides osaleb üha vähem poisse (poiste jõustamine on teine oluline kasvav teema), siis osalevate tüdrukute argus, tagasihoidlikkus, vähene enesekindlus ja madal eneseusk on liiga sageli Eesti tüdrukuid vaevavad takistused. Seda tõestab ka naisjuhtide hulga ja palgalõhe statistika. Nad on küll väga tublid tüdrukud, kuid sageli kardavad nad suhelda, kahtlevad oma loovuses, on väga alandlikud ning annavad juhirolli meeleldi kõigile teistele, kuigi ise on väga võimekad. Usume, et sellist hoiakut kutsub esile vähene eeskujude puudumine, et ka naine võib elada toredat, lõbusat ja mitmekesist elu ning arvamus, et "hea naine" on nagu vaikne ilus nukk. Samuti tundub, et tüdrukutel on arusaam, et aktsepteeritud naine olemiseks pead sa olema ema ja siis lõppeb ka põnev elu. Kogemus näitab, et õige abi ja toetusega, muutuvad kõik need "tublid tüdrukud" säravateks, julgeteks noorteks naisteks, kellest saavad toredad emad, kes julgustavad oma lapsi aktiivsed ja hoolivad kodanikud olema ning kes elavad ettevõtlikku ja mitmekesist elu. Ehk ei mõtle, et ma pean elus kõik enne laste saamist ära tegema. Uskuge, selllist mõtteviisi on 16aastase tüdruku suust päris hirmutav kuulda, eriti kui ta arvab, et laps peab kindlasti hiljemalt 23. eluaastaks olemasolema, muidu on liiga hilja.

Kui see teema tundub sulle huvitav, tahaksid oma ellu tuua põnevust ja uusi mõtteid/tegevusi, sooviksid rahvusvahelist seiklust, tahaksid midagi uut õppida ja end proovile panna ning arvad, et Eesti väärib endast hästi arvavaid julgeid naisi, siis osale sel seminaril, et saaksime koos hakata tähtsaid asju tegema.

Seminaril kohtub väga huvitav riikide segu, et sellest teemast rohkem teada saada ja oma silmi avada.

PROGRAMM

PRAKTILINE INFO:
Aeg: 12.-19.07.2015
Koht: Saksamaa, St. Andreasberg
Kellele: 18+ aastased aktiivsed naised ja noortega töötajad Eestist, Horvaatiast, Türgist, Saksamaalt, Itaaliast ja Rootsist. Eestist saab osaleda 2-3 osalejab. 
Töökeel: inglise keel 
Majutus: hostel
Osalustasu: 170€ + transport  (Osalustasu sisaldab toitlustust, majutust ja programmi. Sellele lisandub isiklik taskuraha). Transport hüvitatakse 270€ ulatuses - toimumiskohta jõudmiseks soovitame lennata Berliini või Hamburgi ja sealt rongiga (sellisel juhul tuleb ise veidi juurde maksta), 100% transpordi hüvitust on võimalik saada kui minna Berliini bussiga ja sealt edasi rongiga ning säästa samaaegselt ka keskkonda. Transporti aitame Sul korraldada!

Kui projekt tundub Sulle huvitav, siis saada oma täidetud osalejaankeet ja enesetutvustus (max 1 lk) aadressile headest(at)headest.ee hiljemalt 2. juuliks!

KANDIDEERIMISE TÄHTAEG: 2. juuli

Lisainfo: Mereli Noormägi 58 242 773  mereli(at)headest.ee

Projekti korraldab: Internationales Haus Sonnenberg - Sonnenberg Kreis e.V.

Projekti partner Eestis on MTÜ HeadEst

Projekti toetas ELi rahastusprogramm Erasmus+