Vabatahtlikud

Euroopa Vabatahtlik Teenistus


Euroopa Vabatahtlik Teenistus (EVS ehk European Voluntary Service) on programmi Euroopa Noored üks osa, mis võimaldab 18-30-aastastel noortel elada ja töötada mõnes Euroopa või muu piirkonna riigis kuni 12 kuud. Iga osaleja valib endale ise meelepärase riigi ja tegevusvaldkonna. Programm katab transpordi, majutuse, toitlustuse ja muud elamiskulud.

Loe EVSist lähemalt: http://euroopa.noored.ee

MTÜ HeadEst on koordineeriv ja saatev organisatsioon. Peamiselt siiski saadame. Kui sa sooviksid meid oma saatvaks organisatsiooniks, siis võta meiega ühendust!

Kust leida EVS projekte?

Projektide pakkumised: http://www.youthnetworks.eu/

Euroopa Vabatahtliku Teenistuse projektide andmebaas:http://ec.europa.eu/youth/evs/aod/hei_en.cfm

Loe vabatahtlike lugusid sellest raamatust (pdf-fail): EVS for Environment

 

Meie vabatahtlikud:

2012. septembris läks EVS seiklusse Madis, kes veedab järgmise aasta Gruusias. Vaata ja kuula mis ta seal teeb Madise video-blogist

2012. aasta 6. veebruaril alustas Itaalias oma EVS teekonda Greete, projekt "EVS for an Active Ageing" (2010-IT-123). Loe Greete kogemustest meie veebist ja tema blogis: http://greeteitaalia.blogspot.com/

2012. aasta veebruaris saabus meie juurde meie esimene EVS vabatahtlik, kes töötab Uuskasutuskeskuses.

2011 - 2012 tegutseb Kärt vabatahtlikuna Venemaal Nižni Novgorodis ja aitab sealset kurtide teatrit "Piano". Kärdi blogi: http://nizhnitrall.blogspot.com/

2010. aastal oli Andre Venemaal Nižni Novgorodis ja aitas sealset vabaõhumuuseumi.

2010. aastal alustas EVS teenistust Keijo, kes elab aasta Münchenis, Saksamaal ja aitab korraldada noorte muusikute konkursse. Keijo vastuvõttev organisatsioon on: www.emcy.org. Keijo enda tegemistest loe tema blogist: notesfrommuc.wordpress.com

2009. aastal tegi EVS teenistust Annes, kes elas Makedoonias. Tema tegemistest saab lugeda: http://annesorg.blogspot.com/

2008.-2009. aastal tegid meie abil EVS tenistuse läbi neli toredat vabatahtlikku:

2006 tegutses Triin vabatahtlikuna Peterburis Ermitaažis

2005-2006 oli Epp Odessas abiks

 

HeadEst on tegutsenud vabatahtlikke saatva organisatsioonina juba 2004. aastast.

"Minu isiklik areng oli tohutu. EVSi periood andis mulle võimaluse mõtelda eelkõige oma elu üle. Ma oskan täna enda oskuseid märksa paremini hinnata."
Triin, kes veetis St Peterburgis Venemaal 9 kuud vabatahtlikuna töötades Ermitaažhi juures.

Ja meie endine vabatahtlik Kärt ütleb nii:

Kui sa kahtled, kas teha EVS-i või mitte...

Pärast enam kui üheksat kuud Venemaal julgen ma EVS-i täie kindlusega soovitada. Kohe räägin erinevatest põhjustest, miks EVS hea mõte on.

Esiteks, ei tunne ma kedagi, kes poleks oma EVS-i ajast meeletult palju õppinud või seda väga nautinud. Minu EVS-i linnas elas veel kakskümmend vabatahtlikku ja enamik neist ei tahtnud, et nende projekt lõppeks. Mitmed otsisid ja leidsid võimaluse pärast EVS-i Venemaale tööle tulla. Isegi neile meeldis meeletult, kelle projektid kohutavad olid või kes kunagi keelt rääkima ei õppinud.

Teiseks, sa kohtud imeliste inimestega. Üsna tõenäoliselt saab sellest ajast alguse mõni väga tugev sõprus. Näiteks meie vabatahtlikud elasid kolme kaupa korterites, kusjuures naabriteks pandi peaaegu alati vabatahtlikud, kes ei olnud ühest rahvusest ja ei rääkinud ühist keelt. Minul õnnestus koos elada hullu sitsiilia poisiga, naiste- ja ärisuhete jahil oleva türgi mehega, miljonit keelt rääkiva ja kõigi südameid murdva ilusa prantsuse poisiga, liigviisaka hiinlasega ja veel mitmest teisest rahvusest noorega. Igaüks neist oli täiesti erineva tausta ja iseloomuga. See, et me nii erinevad olime, tegi meie elu ääretult põnevaks. Pealegi saime me alati suurepäraselt läbi. See oli mu jaoks  uskumatu.

Kolmandaks, sa satud paikadesse, kuhu muidu nii tõenäoliselt ei satuks. Näiteks mina töötasin kurtide teatris ja koolis, kuigi Eestis olin kurtidega ainult ühe korra kokku puutunud. Pidin õppima suhtlema ilma keelt kasutamata. Kuigi ma ei osanud ja siiamaani ei oska viipekeelt, olid mu igapäevasteks mängukaaslasteks kurdid poisid ja peamiseks töökaaslaseks kurt naine. Pidime suhtlema ja me saimegi kuidagi hakkama. See oli kohutavalt põnev – unustada igaks tööpäevaks ära, et suhtlemine käib rääkides ja selle asemel näidata, näidelda, kätega vehkida, lumele joonistada, nägusid teha jne. Ühel hommikul leidsin ma aga end hullumajast. See oli järjekordne projekt, millest mu aktiivne itaallannast korterikaaslane Makaroona mind osa võtma sundis. Vahel käisime vähihaiglas lastega mängimas. Kuu aega õpetasime erinevates laagrites inglise keelt. Kord korraldasime lastekodulastele festivali.

Neljandaks, sa õpid ära uue keele, vähem või rohkem. Kui sa tahad muidugi. Üle poolte meie vabatahtlikest rääkis vene keelt lõpuks päris hästi. Võib-olla mitte grammatiliselt õigesti, aga öeldud sai kõik. Samas keegi tundideväliselt (neid oli meil vähemalt kaks tundi nädalas kogu projekti vältel) ei õppinud, vaid lasid ilusal vene keelel ise ligi tulla (tavaliselt tuli ka!). Mõni, kes ka spetsiaalselt ja tihedalt õppis, sai keele selgeks peaaegu et täiuslikult! Väga paljud vabatahtlikud rääkisid ka omavahel inglise keele asemel vene keeles. Ma arvan, et see on väga hea meetod. Enamiku oma vene keelest õppisingi teiste vabatahtlikega rääkides.

Viiendaks, sa saad uut riiki ja rahvust avastada (ning nautida) ja see on ääretult põnev! Näiteks Venemaa juures oli minu jaoks vaimustav see, kuidas nad päevas kümme liitrit teed joovad! Või kuidas nende rongisõit tähendab mitmepäevast vagunis magamist, söömist ja elavat vestlust naabritega! Nii tore on, kui kõik su ümber on teistsugune ja võõras!

Kuuendaks, sa saad nii palju ringi reisida. Ja kui sa saad tuttavaks teiste vabatahtlikega, siis üsna tõenäoliselt leiad sa endale hõlpsalt reisikaaslased, kes kõige seikluslikumal moel on valmis sinuga ringi liikuma. Enamik minu vabatahtlikke oli väga suure reisimiskogemusega, nii et nende jaoks polnud mingi küsimus 25-kraadises külmuses mitmesaja kilomeetri kaugusele hääletada või viienädalane hääletustripp Siberisse ette võtta.

Seitsmendaks, sa õpid selle aasta jooksul väga palju. Saad teada, mis tunne on elada võõras keskkonnas ja seal kohanema õppida. Oskad lõpuks võõrast keelt rääkida. Reisid palju. Lõbutsed meeletult. Näed nii palju erinevaid inimesi! Oled lihtsalt väga õnnelik. Võib-olla õpid ka tekke õmblema nagu mina. Kasuta võimalust.Euroopa Vabatahtlik Teenistus

Euroopa Vabatahtlik Teenistus (EVS ehk European Voluntary Service) on programmi Euroopa Noored üks osa, mis võimaldab 18-30-aastastel noortel elada ja töötada mõnes Euroopa või muu piirkonna riigis kuni 12 kuud. Iga osaleja valib endale ise meelepärase riigi ja tegevusvaldkonna. Programm katab transpordi, majutuse, toitlustuse ja muud elamiskulud.

Loe EVSist lähemalt: http://euroopa.noored.ee

 

Projektide pakkumised: http://www.youthnetworks.eu/

Euroopa Vabatahtliku Teenistuse projektide andmebaas: http://ec.europa.eu/youth/evs/aod/hei_en.cfm

 

Kui mingi projekti tundub huvitav või vajad rohkem infot, siis võta meiega ühendust!