laager Belgias "Your Waste = Our Taste"

Rahvusvaheline noortelaager Belgias
"Your Waste = Our Taste"
3.-12.08.2015

KANDIDEERIMISE TÄHTAEG: 15. mai!

Kas tead kui palju prügi toodad aastaga, kui suur on Sinu ökoloogiline jalajälg ja kuidas seda kõike kokku hoida? Just "Your Waste = Our Taste" noortevahetuses saad seda kõike teada lõbusas rahvuvahelises seltskonnas, kus ka kõige tõsisem teema muutub huvitavaks ja lõbusaks.

Rahvusvaheline laager toimub Belgias, ning seal kohtuvad 16-21 aastased noored Eestist, Belgiast, Itaaliast, Slovakkiast, Saksamaalt ja Hispaaniast.

Laagris toimub hulgaliselt töötubasid, rahvusvahelisi õhtuid, kus tutvutakse iga riigi kultuuriga ja ekskurisoone lähedal asuvasse tudengilinna Leuvenisse ning muidugi ka pealinna Brüsselisse.

Eelmisel aastal toimus Belgias sama korraldaja organiseeritud laager nimega "New Colonists on the Moon". Loe ja vaata eelmisel aastal toimunud laagri muljeid ja pilte.

Eelmisel aastal osalenud ütlesid nii:

"See oli midagi uut, kuidas on võimalik, et inimesed võivad nii headeks sõpradeks saada ühe päevaga. Ning kuidas 10 päevaga on võimalik nendega nii lähedaseks saada, et valus on neist lahkuda, sest oled harjunud juba, et nad on sinu pere." -Joanna, 17

"Minu jaoks oli see esimene noortevahetus ja sellest jäi ainult väga positiivne mälestus. Mulle meeldisid väga inimesed ja kogu laagri korraldus. Laagrisse minnes olin kindel ,et ma ei saa oma inglise keelega hakkama , kuna ma arvasin, et ei oska seda .Kuid juba esimesel õhtul tundsin mingil määral ,et ma suudan seda rääkida. Iga päevaga tundsin üha enam ennast enesekindlamalt ja paremini." Kristiina, 19

Mis on noortevahetus?

See on 7-10 päeva kestev ja sageli elumuutev maagia :) See on parim viis oma suvi ja elu põnevaks teha. Noortevahetus on erinevatest riikidest pärit noorte kohtumine, mille eesmärk on luua uusi sõpruseid, näha erinevaid kultuure oma sarnasustes ja erinevustes, saada keelepraktikat ja tegeleda süvitsi mingi maailma jaoks olulise teemaga. Selle juures on oluline, et eelteadmisi ei ole vaja - laagris omandad kõik vajalikud teadmised ja oskused. Enamus osalejate peamine tagasiside on, et neil ei ole kunagi nii lõbus olnud ja üks nädal ei ole kunagi nii huvitav olnud, nad said enda kohta väga palju teada ja avastasid kui sarnased erinevad kultuurid tegelikult on.

Keda ootame kandideerima?

Sellesse laagrisse saame Eestist saata 5 noort. Kandideerima ootame kõik, kes tahaksid teha midagi uut ja huvitavat, muuta oma suvi unustamatuks ja leida uusi sõpru. Varasem rahvusvaheline kogemus ei ole oluline, pigem vastupidi, ootame osalema eriti noori, kes ei ole varem rahvusvahelistes laagrites käinud! Laagri töökeel on inglise keel, kuid heast keeleoskusest olulisem on soov ja valmisolek võõrkeeles suhelda.

PRAKTILINE INFO:
Aeg: 03. - 12. august 2015
Koht: Belgia, Wijgmaal-Leuven
Kellele: 16.-21. aastased noored Eestist, Itaaliast, Slovakkiast, Saksamaalt, Hispaaniast ja Belgiast. Eestist saab osaleda 5 noort.
Töökeel: inglise keel 
Majutus: hostel
Osalustasu: 390€ (Osalustasu sisaldab kohalikku ja rahvusvahelist transporti, kindlustust, toitlustust, majutust ja programmi. Sellele lisandub vaid isiklik taskuraha)

Kui projekt tundub Sulle huvitav, siis saada oma täidetud osalejaankeet ja enesetutvustus (1 lk) aadressile headest(at)headest.ee.

 

KANDIDEERIMISE TÄHTAEG: 15. mai!

Lisainfo: Mereli Noormägi 58 242 773  mereli(at)headest.ee

Projekti korraldab: JCW (Jeugd, Cultuur en Wetenschap vzw) http://www.jcw.be

Projekti partner Eestis on MTÜ HeadEst

Projekti toetas ELi rahastusprogramm Erasmus+